İnternet

YouTube 10 yıllık geleneğe son verdi!

YouTube Rewind 2020, koronavirüs nedeni ile bu yıl yapılmayacak! İşte detaylar;

YouTube 10 yıllık geleneğe son verdi!

YouTube, her yılın sonunda gerçekleştirdiği ve artık gelenek haline gelen YouTube Rewind'ı bu yıl yapmama kararı aldı. YouTube, bu geleneği tam 10 yıldır sürdürüyordu.

YouTube 10 yıllık geleneğe son verdi!

Google'ın video servisi YouTube, 2010 yılından beri her senenin aralık ayında yayınlanan ve o yılın önemli olaylarıyla popüler içerik oluşturucularını bir araya getiren YouTube Rewind'ı bu yıl yapmama kararı aldı.

2020 yılında koronavirüs başta olmak üzere pek çok kötü olayın yaşanması alınan bu kararda etkili oldu.

YouTube 10 yıllık geleneğe son verdi! - Resim : 1

Zira YouTube resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Rewind'a ara verme sebebi olarak; 2020'nin çok fazla sorun ile dolu bir yıl olmasını gösterdi. YouTube, bir yılı daha iyi geçirmeyi başardıkları için ve fark yarattıkları için içerik oluşturuculara da ayrıca teşekkür etti.

Rewind 2020 için yapılan açıklamada direkt olarak koronavirüsün adı geçmese de, içinde bulunduğumuz 2020 yılında gerçekleşen olumsuz olayların belki de en büyüğü koronavirüs salgını olduğu dünya tarafından bilinen bir gerçek

10 yıldır, her yıl sonunda hazırlanan ve YouTuber’ların yer aldığı videolar, 10 milyonlarca görüntüleme alıyordu. Örneğin; 5 Aralık 2019’da yayına alınan Rewind videosu 108 milyon kez izlenmiş,  3.4 milyon beğeni almıştı.

Bir başka örnek verecek olursa; YouTube’un 2018’yılında yayınlamış olduğu, yıl toparlaması videosu ise YouTube’ta  tüm zamanların en beğenilmeyen videosu olmuş ve 17 milyondan fazla kullanıcı “beğenmedim” butonuna basmıştı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.