İnternet

YouTube baştan aşağıya yenilendi!

YouTube, başta logosu olmak üzere komple tasarımını yeniledi. YouTube'un yenilenen tasarımı artık göze çok hoş görünüyor.


YouTube, uzun bir süredir kullanmış olduğu logosunu, bugün yeni tasarımı ile birlikte değiştirdi. Bildiğiniz gibi YouTube'un logosunda kırmızılık Tube bölümünde yer alıyordu. Yeni tasarım ile kırmızı olan YouTube simgesini barındıran bölüm YouTube yazısının başına taşındı.

Bu logo değişimi ile birlikte, YouTube'un, mobil uygulamalarının ve masaüstü sitesinin görünümü de değişti. Materyal tasarıma uygun olarak geliştirilen yeni YouTube tasarımında; beyaz renkler hakim oluyor. Aynı Instagram'ın yaptığı tasarım değişikliği gibi YouTube'da da artık ekranı tasarım öğeleri değil, videolar renklendiriyor.

Bu tasarım değişikliğinin yanında, iOS ve Android'de YouTube videolarının hızını ayarlama ve video düzeneleme bölümünde yeni araçların eklenmesi gibi yenilikler de kullanıcılara sunuluyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.