İnternet

YouTube, televizyonu geride bıraktı

Eric Schmidt, 1 milyar ziyaretçiye ulaşan YouTube'ın geleneksel TV'yi geride bıraktığını düşünüyor.

YouTube, televizyonu geride bıraktı

Google Yönetim Kurulu Başkanı Eric Schmidt son dönemlerde yaptığı açıklamalarla bir hayli gündeme geldi. Schmidt’in sarf ettiği son sözler ise YouTube’ın televizyonu geride bıraktığı açıklaması oldu. YouTube’ın Newsfront etkinliğinde reklam verenlere konuşan Eric Shcmidt, video izleme servisinin aylık bir milyar ziyaretçiye ulaştığını ifade etti. TV’yi tek yönlü olarak değerlendiren Schmidt, YouTube’da ise sürekli büyüyen bir katalog var ve ziyaretçiler dilediği her konu hakkında video izleyebiliyor.
1367762123_google-executive-chairman-eric-schmidt.jpg

YouTube için özel içerik ve kategori oluşturulmasına devam edilirken, bu yönde yapılacak çalışmalarla daha geniş kullanıcı kitlesine ulaşılması hedeflenirken; bu sayede aylık ziyaretçi sayısında da ciddi manada artış sağlanması hedefleniyor. Hala bazı içeriklerin düzenli olarak bir kategoriye dahil edilmezken, söz konusu içeriklerin başında filmler geliyor.

Kullanıcıların büyük bölümü izleyecekleri video ya da filmlerin neredeyse tamamını YouTube üzerinden takip ediyor. YouTube'un elbette ki televizyondan daha fazla takip edildiği ortada ancak henüz TV’nin yerini alması için kat etmesi gereken uzun bir mesafe var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.