İnternet

YouTube, TSK'nın Afrin videosunu sildi!

YouTube, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Afrin videosunu sürpriz bir şekilde sildi. TSK, YouTube'un bu hamlesine anında karşılık verdi. Peki, video neden silindi?


Türk Silahlı Kuvvetleri, Afrin'de yürütmüş olduğu başarılı operasyonla ilgili geçtiğimiz gün YouTube hesabına video yükledi. TSK, Afrin'e girmek isteyen bir konvoyun vurulma anını paylaşmış ancak bu video sürpriz bir şekilde YouTube'dan kaldırdı.

Güncelleme: YouTube videoyu yeniden yayına aldı.

YouTube, bu videoyu "Şiddet barındıran veya görsel açıdan rahatsız edici içeriğe ilişkin politikası ihlal edildiği" gerekçesiyle sildiğini, çünkü videoda yerli drone'umuz Bayraktar'ın gözünden, vurulma anının açık ve net bir şekilde görüldüğünü açıkladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri, YouTube'un bu videoyu kaldırmasının ardından, vurulma anının yer aldığı videoyu resmi Twitter hesabından paylaştı. TSK'nın paylaşmış olduğu videoya buradan ulaşabilirsiniz.

Hatırlayacağınız üzere YouTube, Reynmen'in El-Bab videosunu içerik uygunsuz olmadığı için silememiş, bunun yerine videoyu trendlerden kaldırmıştı. YouTube'un Afrin ile ilgili neden bu kadar "hassas" davrandığı bilinmiyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.