İnternet

YouTube yeni bir abonelik modeli başlatmak üzere

Yeni abonelik modelinde kullanıcılar belirli bir ücret ödeyerek video başındaki reklamları izleme zahmetinden kurtuluyor.

YouTube yeni bir abonelik modeli başlatmak üzere

Code/Media konferansında konuşan online video servis Başkanı Robert Kyncl, Google'ın önümüzdeki birkaç ay içinde video paylaşım sitesi YouTube için bir abonelik modeli başlatmaya hazırlandığını bildirdi.

YouTube, bir süreliğine kullanacağı kendi hizmetinin ücretli-ücretsiz sürümü için araştırmalara başladı. Şirket, Mayıs 2013'te özel bir video kanalına giriş yapmaları için kişisel içerik oluşturucuların, kullanıcılardan abonelik ücreti talep etmelerini sağlayan bir pilot programı başlatmıştı.   

Yeni abonelik sürecinde kullanıcılar artık video başında yer alan reklamları izlemek zorunda kalmayacak. Google'ın yeni abonelik sisteminde bu reklamlar gösterime girmeyecek ancak kullanıcılar bunun için belirli bir ücret ödemek zorunda kalacak.

Google'ın üzerinde çalıştığı abonelik modelinin önümüzdeki birkaç ay içerisinde haya geçirilmesi bekleniyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.