İnternet

YouTube'da 360 derece reklam dönemi başladı

YouTube'da artık reklamlar da 360 derece izlenebilecek

YouTube'da 360 derece reklam dönemi başladı

Google videoların 360 derece izlenebilmesi desteğini bu yılın başında YouTube’a getirdi. Google gelirlerinin büyük bölümünü oluşturan Google AdWords reklam hizmeti, YouTube’daki reklam içerikli videoların da artık 360 derece izlenebileceğini açıkladı.

360 derecelik video reklamlar şu an için sadece Google Chrome tarafından destekleniyor. Mobil tarafta ise Android ve iOS kullanıcıları YouTube uygulamalarında 360 derecelik videoları izleyebilecek. Kullanıcılar web sürümde fareyi ekranın sol üst kısmında beliren oklar yardımıyla video içerisinde gezinti gerçekleştirebiliyor. Mobil kullanıcıların ise videoları izleyebilmeleri için cihazlarını sağa-sola ya da yukarı-aşağı doğru hareket ettirmesi gerekiyor.

Reklam verenlerin 360 derecelik videolar oluşturabilmesi için Ricoh Teta , Kodak SP360 , Giroptic 360cam veya IC Real Tech Allie çözümlerinden birini kullanması gerekiyor.

360 derece video desteği sayesinde reklam verenler ilgili videolarda daha fazla ayrıntıyı kullanıcılara sunabilecek. Alt bölümde 360 derece yayınlanan ilk videolara göz atabilirsiniz.  

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.