İnternet

YouTube saldırganının kimliği belli oldu

Video paylaşım platformu YouTube'un ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bulunan merkezinde silahlı kadın bir saldırgan üç kişiyi yaraladıktan sonra intihar etti. Saldırganın ABD basınına göre saldırgan İran asıllı bir Kaliforniyalı Nasim Aghdam.

YouTube'un merkezinde silahlı saldırı

YouTube'un Kaliforniya eyaletinin San Bruno şehrinde bulunan genel merkezinde yaşanan olayda silahlı bir saldırgan 3 kişiyi yaraladı. Olayın ardından intihar eden kadın saldırganın kimliği de belli oldu.  Olayda hayatını kaybeden ve şüpheli kişi olduğu kadının isminin İran asıllı bir Kaliforniyalı Nasim Aghdam olduğu açıklandı. 

San Bruno polisi olay sırasında yaptığı açıklamada, silahlı saldırganın ile aktif bir çatışma içinde olduklarını bildirerek, vatandaşların bölgeden uzak durulması istendi. Diğer taraftan, bölgeye birçok ambulans ve yardım ekibinin sevk edildiği de açıklandı.

YouTube saldırganının kimliği belli oldu - Resim : 1

Bölgeden ABD televizyonlarına yansıyan ilk görüntülerde, binalardan çıkan yüzlerce çalışan polis memurları tarafından arandıktan sonra güvenli bölgeye götürülüyor. 

Silahlı saldırgan kesinleşti

Google'dan yapılan açıklamada, şirketlerin yetkililerle iletişim halinde oldukları ve resmi bilgilerin elde edilmesinin ardından kamuoyuna bilgi verileceği kaydedildi. 

San Bruno'daki ana merkezinde toplam 4 binası bulunan YouTube'un yaklaşık 2 bine yakın çalışanı bulunuyor.  Saldırının önce 2 ya da 3 el silah sesi ile başladığını iddia eden bir görgü tanığı sonradan 10 el daha silah sesinin geldiğini belirtti.   

YouTube saldırganının kimliği belli oldu - Resim : 2

Saldırgan bir kadın

Görgü tanıklarına dayandırılan bilgiye göre saldırganın bir kadın olduğu ve saldırgan kadının kendini vurarak intihar ettiği açıklandı. Konuyla ilgili bir basın açıklaması yapan San Bruno Polis Şefi Barberini, saldırganın Nasim Najafi Aghdam adında bir kadın olduğunu doğruladı. Ayrıca 3 yaralı olduğunu da belirten polis şefi, bu tarz saldırılarda standart prosedürü uyguladıklarını söyleyerek polis ekiplerinin binadaki bütün odaları kontrol ettiklerini sözlerine ekledi. 

Olayda dikkat çeken kısım ise Nasim Najafi Aghdam'ın eski bir Youtuber olması. Zamamında çektiği viral klipler ile bilinen Aghdam, ardından sanal ortamda az ilgi görerek tarihin tozlu sayfalarında kaybolmuştu.

San Francisco General Hastanesinden yapılan açıklamada, yaralılardan 36 yaşındaki bir erkeğin durumunun kritik olduğu belirtildi. Açıklamada, 32 yaşındaki bir kadının da durumunun ciddiyetini koruduğu, 27 yaşındaki bir kadının ise sağlık durumunun iyi olduğu duyuruldu.

Olayın neden gerçekleştiği ile ilgili kesin bir bilgi verilmedi. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.