İnternet

YouTube'un video yükleme animasyonu değişiyor

YouTube, yeni video yükleme animasyonunu test ediyor. YouTube'un yeni yükleme animasyonu Google'ın tasarım anlayışı ile baştan yaratılmış.

YouTube'un video yükleme animasyonu değişiyor

Google, video izleme platformu YouTube için yeniliklerine hız kesmeden devam ediyor. Mobil platformdaki uygulamalarına son haftalarda sürekli yeni özellik gelen YouTube'un, şimdi de web sitesi üzerinde yenilikler peşinde koştuğu ortaya çıktı.

Android ile materyal tasarım anlayışını benimseyen Google, bu anlayışı diğer platformlarına da yansıtmaya başlamıştı. Bu süreçte YouTube'un video yükleme ekranı, tasarımın tümünü değerlendirince eski kalıyordu. Google'ın bu konuda geç de olsa hamle yapacağı ortaya çıktı.

YouTube'un sızan yeni video yükleme ekranı, Google'ın tasarım anlayışı ile baştan yaratılıyor. Google'ın "G" simgesinin animasyonuna çok benzeyen yeni video yükleme ekranı, hem YouTube'un web sitesinde hem de mobil cihazlardaki uygulamasına çok yakında gelecek.

YouTube'un yeni video yükleme animasyonu aşağıda yer alan görseldeki gibi olacak.

1489395559_youtube.gif

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.