İnternet

Zaman Tüneli'nden çıkış yöntemi

Zaman Tüneli'nden çıkmak isteyenler haberimizi mutlaka okuyun.


Facebook Zaman Tüneli özelliğini duyurdu ve geçişler başladı. Bazı kullanıcılar zaman tünelini görmek istemiyorlar fakat eski profil sayfalarına geri dönüş te yapamıyorlar.

Yani, bir kere Zaman Tüneline girdiniz mi, bir daha çıkamıyorsunuz. Yayınladığımız bu bugün, Facebook profilleri otomatik olarak Zaman Tüneline geçirilecek.

1333037987_timeline.jpg

Peki, gerçekten de Zaman Tünelinden çıkış yok mu? Bu sorunun cevabını biraz araştırdık ve şu sonuca vardık.

Bunun için tek çare var, bilgisayarınıza Explorer 6 veya 7 yüklemeniz gerekiyor. Buda çok sağlıklı bir çözüm yolu olarak görünmüyor.

Bu duruma çözüm bulmak isteyen web programcıları, Mozilla Firefox ve Chrome tarayıcıları için bu duruma çözüm getiren eklentiler yazmışlar. Bu iki tarayıcıdan herhangi birini kullanıyorsanız, aşağıda gösterdiğim eklentileri yükleyip, eski Facebook profilinize tekrar kavuşabilirsiniz.

Bu özellik yeni nesil tarayıcılar tarafından gösterilebiliyor fakat sadece Internet Explorer 7 ile gösterilemiyor. Chrome User Agent Switcher Eklentisi ile tarayıcınızı Internet Explorer 7 gibi gösterip Facebook profilinizi açtığınızda eski profil sayfası ile karşılaşacak ve zaman tünelinden kurtulmuş olacaksınız (Sadece siz zaman tünelini görmeyeceksiniz, profilinizi ziyaret eden diğer kullanıcılar için farkeden birşey olmayacak) Tabi onlarda Chrome User Agent Switcher Eklentisini kullanmıyorlarsa.

Eğer profilinizi Zaman Tüneli olarak değil de eski haliyle görmek istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyin.

Mozilla Firefox kullananlar için;

1. Firefox'u indirin. (Yüklü ise bu işlemi yapmayın)

2. User Agent Switcher addon'unu kurun. Buradan indirin ve kurun

3. Firefox'u yeniden başlatın.

4. Adres çubuğumuzun yanında bulunan yenile butonunun üzerine sağ tıklayıp Özelleştire tıklayın.

5. Kaydırma çubuğunu aşağı çekip User Agent Switcher iconunu mause ile tutup adres çubuğumuzun solundaki anasayfa düğmesinin yanına bırakın.

6. Dünya simgesinin üzerine tıklayıp Default User Agent'i => İnternet Explorer => İnternet Explorer 7 olarak seçin.

Chrome kullananlar için;

1. Chrome indirin. (Yüklü ise bu işlemi yapmayın).

2. Chrome'ye User Agent Switcher kurun. Buradan indir ve kur

3. Tarayıcının sağ tarafında bulunan tornavida simgesinin yanında gözlük simgesi belirecek. 2 kez tıklayıp İnternet Explorer 7 seçin.

1333061003_zamn1.jpg

Chrome web tarayıcı bilgisayarınıza yüklü ise veya beklediyseniz, eklentiyi kurdurtan sonra, sağ üst köşeye şu şekilde bir simge gelecek.

Bu simgenin üzerine tıkladığınızda web tarayıcı türlerinin olduğu bir liste açılacak. Bu listeden Explorer 7 seçip, Facebook Profil sayfanızı yenileyin. Profiliniz eski haline geçmezse Explorer 6'yı seçip sayfanızı yenileyiniz. Porfilinizin eski haline aldığını göreceksiniz. Facebook'la işiniz bittiğinde, yukarıdaki bu simgeye tekrar tıklayın ve listeden "Default" seçeneğini seçip Zaman Tüneli'ne dönebilirsiniz.

1333060971_user-agent-switcher.jpg

Yorumlar
Misafir
banasa biri yardım etsin lütfen şu zaman tünelinden çıkabilmem için tşk ler şimdiden yardımcı olacaklara
Cevapla
enver
Akıllı uslu , pratik en kısa çözümü sizde gördüm.
Cevapla
Misafir
Teşekkürler akıllı uslu en kısa çözümü sizde gördüm.
Cevapla
setter
nebiçim sey olmaya işte
Cevapla
emrullah
bu yazı çıktı karşıma.. For a better experience on Facebook, switch to our basic site or update your browser.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.