Asus ROG Ally’i daha fazla bölgede satışa sunmaya devam ediyor

Bilgisayar dünyasının dev ismi Asus’un oyun konsolu sektörüne giriş anahtarı olan ROG Ally, her geçen gün daha fazla bölgede satışa sunulmaya devam ediyor.

Asus ROG Ally’i daha fazla bölgede satışa sunmaya devam ediyor

Nisan ayında Asus, iki farklı versiyonda ROG Ally adında yeni bir el konsolu tanıttı. Bu konsollardan biri 700$ fiyat etiketiyle AMD Ryzen Z1 Extreme yonga setini barındırıyordu. Bu versiyon hakkında yapılan yorumlar genel olarak olumlu oldu. Şimdiyse marka, daha uygun fiyatlı olan 600$'lık modelini piyasaya sürmeye başladı.

600$ fiyat etiketi taşıyan ROG Ally, özellikle AMD Ryzen Z1 yonga setiyle öne çıkıyor. Ancak, bu modelin diğer özellikleri Z1 Extreme versiyonuyla aynı. Bu özellikler arasında 16GB LPDDR5 RAM, 512GB depolama, 7 inç büyüklüğünde 1080p 120Hz ekrana sahip olması ve 40Wh batarya kapasitesi bulunuyor.

Asus ROG Ally’i daha fazla bölgede satışa sunmaya devam ediyor

Ryzen Z1 yonga seti, altı adet CPU çekirdeği içerirken, Z1 Extreme'de ise bu sayı sekizdir. Dahili grafik birimi 4 Compute Units (CU) barındırıyor. Bu nedenle, Extreme versiyonuna kıyasla hem GPU hem de CPU performansında bir miktar düşüş yaşanıyor. Bağımsız test yapan bazı duyumcular, Steam Deck'in bu makineye kıyasla 15W'ta daha iyi performans sunduğunu belirtiyor.

Asus, bu değişiklikle el konsolu oyun pazarına girmek isteyen geniş bir oyuncu kitlesini hedefliyor. 100$'lık indirimle 599$ fiyat etiketiyle sunulan ROG Ally, performans ve uygun fiyat dengesini koruyarak daha geniş bir kitleyi cezbetmeyi amaçlıyor.