Baldur's Gate 3 Deluxe Edition konsol sürümleri yine üretim gecikmesi yaşıyor

Baldur's Gate 3'ün merakla beklenen Deluxe Edition konsol sürümleri, üretimde yaşanan yeni bir gecikmeyle karşı karşıya.

Baldur's Gate 3 Deluxe Edition konsol sürümleri yine üretim gecikmesi yaşıyor

Oyun severler tarafından merakla beklenen Baldur's Gate 3'ün merakla beklenen Deluxe Edition konsol sürümleri, bir başka gecikmeye daha sahne olabilir. Bu gecikme, oyunun hayranları arasında hayal kırıklığı yaratsa da, yapımcılar kaliteli bir son ürün sunabilmek için ekstra zaman harcadıklarını belirtiyor. Geliştiriciler, oyun severlere unutulmaz bir deneyim vaat ederken, bu sürecin her aşamasında şeffaflık sağlamayı hedefliyorlar. Bu durum, Baldur's Gate serisinin uzun süredir devam eden başarısının bir göstergesi olarak, oyunun detaylarına ve kalitesine olan sıkı bağlılığı yansıtıyor.

Larian Studios, Baldur's Gate 3'ün konsol Deluxe Edition'ları ile ilgili üretim sorunları yaşadığını ve bunun sonucunda gönderimlerin gecikeceğini duyurdu. Stüdyo, yaşanan üretim sorunlarının kendi kontrolü dışında olduğunu ve tüm Xbox siparişleri ile Kuzey Amerika'daki PS5 siparişlerinin etkilendiğini belirtti. Bu nedenle, gönderimlerin başlaması için biraz daha beklemek gerekecek. Larian, ayrıca PC için tüm Deluxe Edition siparişlerinin gönderildiğini ve Okyanusya ile Avrupa için PS5 siparişlerinin bu hafta gönderilmeye başlanacağını açıkladı.

Baldur's Gate 3 Deluxe Edition konsol sürümleri yine üretim gecikmesi yaşıyor - Resim : 1

Baldur's Gate 3 Deluxe Edition konsol sürümleri yine üretim gecikmesi yaşıyor

Diğer yandan, tüm Deluxe Edition siparişlerinin Mayıs ayı içinde gönderilmesi bekleniyor ve Larian, gelecek hafta ek gönderim tarihleri hakkında bir güncelleme sağlayacak. Deluxe Edition; dijital soundtrack, sanat kitabı, karakter sayfaları ve oyun içi öğeleri içeren bir zar skin'i, Divinity eşya paketi, Rivellon'dan tablolar, bir Maceracı'nın çantası ve Bard şarkı paketi gibi içeriklere sahip. Oyun, PS5 için iki disk ve Xbox için üç disk şeklinde gönderiliyor.

Larian, Baldur's Gate 4 üzerinde çalışmadığını teyit etti ancak CEO Swen Vincke, stüdyonun üzerinde çalıştığı sonraki iki ayrı projenin şimdiye kadarki en iyi işleri olabileceğine inanıyor. Hasbro ve Wizards of the Coast, seriyi devam ettirmek ve bir sonraki oyun için doğru ortağı bulmak amacıyla uzun bir süre beklemeye hazır olduklarını belirtiyor.