Microsoft, beyaz Xbox Series X ve yeni depolama seçeneklerini tanıttı

Microsoft, yeni beyaz Xbox Series X modelini ve genişletilmiş depolama seçeneklerini duyurdu. Oyuncuları neler bekliyor?

Microsoft, beyaz Xbox Series X ve yeni depolama seçeneklerini tanıttı

Microsoft, beyaz bir Xbox Series X modelini duyurarak oyun tutkunlarına daha hafif bir estetik sunuyor. Disk sürücüsünden yoksun olan bu yeni model, tamamen dijital bir deneyim sunarken orijinal Xbox Series X’in güçlü performansını koruyor. Siyahın şıklığını tartışamayız ancak beyazın temiz ve ferah bir görünüm sunduğu da bir gerçek.

Microsoft, beyaz Xbox Series X ve yeni depolama seçeneklerini tanıttı - Resim : 1

Aynı zamanda, Microsoft Xbox Series S’nin de beyaz bir versiyonunu piyasaya sürüyor. Beyaz Xbox Series X, 1TB depolama kapasitesiyle geliyor ve bu yılın ilerleyen dönemlerinde 449,99 dolar fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Bu duyuru, orijinal Xbox Series X’in özel bir versiyonu olan 2TB kapasiteli “Galaxy Black” modelinin de 599,99 dolarlık fiyatıyla tanıtılmasıyla birlikte yapıldı. Daha uygun fiyatlı bir seçenek arayan oyuncular için, 1TB depolama kapasitesine sahip yeni beyaz Xbox Series S, 349,99 dolarlık fiyatıyla dikkat çekiyor.

Yeni beyaz Xbox Series X’in dış görünümü, Xbox Series S’nin “robot beyaz” renk şemasını yansıtıyor. Sızan bilgilere göre, bu beyaz modelde soğutma sisteminin yükseltilmiş olabileceği iddia ediliyordu, ancak bu konuda resmi bir açıklama henüz yapılmadı ve kesin bilgiler muhtemelen konsolun parçalarına ayrılmasıyla ortaya çıkacak.

Ayrıca, beyaz Xbox Series X’in duyurulması, daha önce “Brooklin” kod adıyla anılan yenilenmiş bir konsol modelinin iptal edildiğini veya ertelendiğini doğruluyor. Brooklin’in, disk sürücüsüne sahip olmayan ve tamamen dijital bir deneyim sunan daha silindirik bir tasarıma sahip olduğu iddia ediliyordu. Brooklin’in bu yıl Kasım ayında 499 dolar fiyat etiketiyle ve yeni bir Xbox Wireless 2 bağlantılı kontrolcüyle birlikte piyasaya sürülmesi planlanmıştı.

Geçen Eylül ayında Xbox başkanı Phil Spencer, yenilenmiş Xbox Series X tasarımına dair sızıntılara değinerek, donanım yol haritalarındaki olası değişikliklere işaret etmişti. Spencer, “Ekibimizin çalışmalarının bu şekilde paylaşılması zor çünkü çok şey değişti ve şu an ve gelecekte heyecan verici çok şey var,” demişti. “Gerçek planlarımızı hazır olduğumuzda paylaşacağız.”

Microsoft’un resmi duyurusu, bu söylentilere son vererek beyaz Xbox Series X ve hem standart hem de özel sürüm modeller için depolama yükseltmeleri sunuyor.