Microsoft'un yeni konsolu ortaya çıktı, çok şık

Microsoft, Xbox Series X konsolunun disk sürücüsü olmayan beyaz bir versiyonunu hazırlıyor gibi görünüyor.

Microsoft'un yeni konsolu ortaya çıktı, çok şık

Exputer, beyaz Xbox Series X'in bir dizi sızdırılmış görüntüsünü yayınladı ve bunun, dış cephesinin mevcut siyah Xbox Series X ile aynı tasarıma sahip disksiz bir sistem olduğunu gösterdi.

Beyaz kaplama, Microsoft'un 299 dolarlık daha küçük konsolunda kullandığı Xbox Series S "robot beyazı" ile aynı görünüyor. Exputer, bu beyaz Xbox Series X'in, konsolu soğutmak için kullanılan soğutucu da dahil olmak üzere bazı dahili bileşenlerin yükseltileceğini bildirdi.

Exputer geçen ay bu beyaz Xbox Series X'in haziran veya temmuz aylarında gelebileceğini ve Xbox Series X'in mevcut 499 dolar perakende fiyatından 50-100 dolar daha düşük bir fiyatla gelebileceğini iddia etti. Microsoft bu özel disksiz Xbox Series X'i yakında piyasaya sürmeyi planlıyorsa Bu, şirketin geçen yıl FTC v. Microsoft belgelerinde sızdırılan Xbox Series X konsolunun yenilenmiş sürümünü iptal ettiğini veya geri ittiğini gösteriyor.

Microsoft'un yeni konsolu ortaya çıktı, çok şık - Resim : 1

Microsoft'un yeni konsolu ortaya çıktı, çok şık

Kod adı Brooklin olan bu duyurulmamış konsol yenilemesi, mevcut konsoldan veya bu yeni dikdörtgen konsoldan çok daha silindirik bir Xbox Series X tasarımına sahipti, ancak aynı zamanda disk sürücüsü de olmayacaktı. Microsoft, dahili belgelerde bu konsolu "tamamen dijital" olarak tanımladı ve yeni bir denetleyici ve Xbox Wireless 2 bağlantısıyla birlikte gönderilmesi gerekiyordu.

Microsoft, geçici olarak bu Brooklin konsolunu kasım ayında 499 dolar fiyatla piyasaya sürmeyi planlıyordu. Xbox şefi Phil Spencer, geçtiğimiz eylül ayında Brooklin hakkındaki sızıntılara değinerek Xbox donanımına ilişkin planların değişmiş olabileceğini ima etti. Spencer, eylül ayında X'te yayınlanan bir gönderide, "Ekibimizin çalışmalarının bu şekilde paylaşıldığını görmek zor çünkü çok şey değişti ve şu anda ve gelecekte heyecanlanacak çok şey var" dedi. “Hazır olduğumuzda gerçek planları paylaşacağız.”