Nintendo Direct organizasyonunda ne gibi sürprizler olacak?

21/02/2024 tarihinde düzenlenecek olan Nintendo Direct etkinliği, oyun dünyasında heyecanla beklenen bir gelişmeyi müjdeliyor.

Nintendo Direct organizasyonunda ne gibi sürprizler olacak?

Bu özel etkinlik, Nintendo'nun platformları için geliştirilen üçüncü parti oyunların yakında piyasaya sürülecek olanlarını tanıtacak. Oyun severler, bu etkinlik sayesinde hem yakın zamanda hem de uzun vadede hangi yeni maceraların kendilerini beklediğini keşfetme fırsatı bulacak. Nintendo, bu hamlesiyle oyun kütüphanesini zenginleştirerek oyunculara çeşitlilik ve yenilik sunmayı hedefliyor. Bu, hem oyun geliştiricileri için büyük bir vitrin imkanı hem de oyun dünyasının meraklıları için kaçırılmaması gereken bir duyuru olarak öne çıkıyor.

Bu Çarşamba, Nintendo'nun geliştirme ve yayıncılık ortaklarından bu yılın ilk yarısında Switch için çıkacak oyunları tanıtacağı bir "partner vitrini" olarak nitelendirilen yeni bir Nintendo Direct etkinliği düzenlenecek. Şirket tarafından yapılan duyuruya göre, etkinlik 21 Şubat'ta sabahın erken saatlerinde, Türkiye saati ile 16:00'da başlayacak.

Nintendo, bu tür vitrinleri düzenli olarak gerçekleştirse de, bu seferki etkinlik olağandan daha önemli olabilir.

Nintendo Direct organizasyonunda ne gibi sürprizler olacak?

Geçen hafta, Microsoft'un bazı oyunlarını "diğer konsollara" getireceğini duyurması, beklenen ama yine de sürpriz bir gelişme olarak karşılandı. Bu açıklama, oyunların Switch'e (ve Sony'nin PlayStation 5'ine de) geleceği şeklinde yorumlanamaz bir ifade.

Nintendo, 25 dakikalık bir sunum yapacağını belirtiyor, bu da diğer geliştiricilerden bazı oyunlar hakkında da haberler alabileceğimiz anlamına geliyor. Ancak herkesin merakla beklediği, Microsoft'un Switch'e hangi oyunları getireceğiyle ilgili haberler. Microsoft, diğer platformlara dört oyun getireceğini söyledi ancak isimlerini açıklamadı; son dedikodular, Hi-Fi Rush, Sea of Thieves, Halo ve Gears of War'ın geçiş yapması muhtemel seçenekler olarak gösteriliyor.

Bu, Nintendo'nun kendi birinci parti oyunlarının platform için pek bir programı olmadığı (bildiğimiz kadarıyla) bir döneme denk geliyor. Ayrıca, bir Switch 2 konsolu hakkında sürekli spekülasyonlar var; donanımın bu yıl bir noktada beklenen lansmanının ardından 2025'e ertelendiği söyleniyor.