Samsung gelecekte yeni bir oyun konsolu çıkartabilir

Samsung, akıllı TV'lerinin etrafındaki oyun akışı ekosistemini bir sertifika programıyla güçlendirmeyi hedefliyor.

Samsung gelecekte yeni bir oyun konsolu çıkartabilir

Şirket, Las Vegas'ta düzenlenecek CES 2024 öncesinde, üçüncü taraf aksesuar üreticilerine ekipmanlarının platformla çalıştığına dair resmi bir onay veren Design for Samsung Gaming Hub'ı bugün tanıttı. Programın ilk lisanslı gamepad'i PDP'den ön siparişe açıldı.

Program aracılığıyla Samsung ile çalışan donanım ortakları, ürünlerine "Samsung Gaming Hub için Tasarlandı" rozetini ekleyecek. Samsung Gaming Hub çoğu standart Bluetooth oyun kumandasıyla çalışsa da şirket, bu tanımın, denetleyicinin "desteklenen Samsung cihaz oyuncularının seçimi ne olursa olsun, Samsung Gaming Hub'da mümkün olan en iyi oyun akışı deneyimini" sağlayacağı anlamına geldiğini söylüyor. Samsung, etiketin cihazlarında "uyumluluk, kalite, performans, emniyet ve güvenliği" ifade ettiğini belirtiyor.

Samsung gelecekte yeni bir oyun konsolu çıkartabilir

Samsung Gaming Hub, aralarında Xbox Game Pass, GeForce Now, Amazon Luna, Boosteroid, Blacknut, Utomik ve Antstream Arcade'in de bulunduğu sağlam bir oyun yayın hizmetleri listesine sahip. Ayrıca Spotify, Twitch ve YouTube'dan içerik akışı da yapabiliyor.

Sertifikalı ilk donanım ortağı ürünü PDP Replay Kablosuz Denetleyici. 10 metre uzaklığa kadar düşük gecikmeli Bluetooth bağlantısıyla 40 saate kadar pil ömrü sunuyor. Samsung Gaming Hub'ı başlatmak için özel bir düğmenin yanı sıra TV güç ve ses düğmeleri de bulunuyor.

PDP Replay bugün PDP'nin web sitesinde ön siparişe açık.