Sony, PS5 için yeni Access Controller'ı tanıttı

Sony, PlayStation 5 için tasarlanmış yeni Access Controller'ı duyurdu. Bu aksesuar, oyun deneyimini daha da zenginleştirecek ve kullanıcıları heyecanlandıracak.

Sony, PS5 için yeni Access Controller'ı tanıttı

Sony India, oyun dünyasını daha erişilebilir kılmayı hedefleyen yeni bir ürünü piyasaya sürdü. Şirket, bu ayın başlarında PlayStation 5 için Access Controller'ı tanıttı ve şimdi bu cihaz Hindistan pazarına giriş yapıyor. İşte bu konuyla ilgili tüm detaylar.

Japon teknoloji devi Sony'nin yeni Access Controller'ı, engelli oyunculara yardımcı olmak için tasarlandı. Bu cihaz, özel ihtiyaçları olan birçok kişi için oyunları daha erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Yeni çevresel birime bakıldığında, özelleştirilebilir bir analog çubukla piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Bu çubuk, bir kaydırıcı aracılığıyla da ayarlanabiliyor. Ayrıca, cihazın tabanında, kazara düşmeleri önlemek için sabitlemek amacıyla delikler bulunuyor.

Sony, PS5 için yeni Access Controller'ı tanıttı

Cihaz, 19 değiştirilebilir düğme kapağı ve üç çubuk kapağı dahil olmak üzere bir dizi özelleştirme seçeneği sunuyor. Hatırlatmak gerekirse, Sony Access Controller'ı, oyunlarda erişilebilirliği yaygınlaştırmayı amaçlayan kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan AbleGamers ile iş birliği içinde geliştirdi. Access Controller, tetik anahtarı ve diğer uyumlu aksesuarları bağlamak için kullanılabilecek dört adet 3,5 mm port barındırıyor. Bu kontrolör yalnızca bir joystick ile geldiğinden, başka bir Access Controller veya DualSense kontrolörü ile eşleştirilebilir.

Sony, PS5 için Access Controller'ı 7.700 INR (yaklaşık 93 ABD Doları) fiyat etiketiyle piyasaya sürdü.