Xbox fanları, 1400 parçalık bu seti kaçırmayın!

Millennium Falcon'un LEGO kopyasını yapmak başka bir şey ama rakip Mega Bloks bunu bir adım daha ileri taşıdı.

Xbox fanları, 1400 parçalık bu seti kaçırmayın!

Şirket, konsolun kendisi, bir kumanda ve Halo 3 kopyasıyla birlikte Xbox 360'ın 3:4 ölçekli bir kopyasını piyasaya sürüyor. Twitter/X kullanıcısı Wario 64 tarafından tespit edildiği gibi, aslında Master Chief'in 2007 macerasının kendi versiyonunu oluşturabilirsiniz.

Bu her ne kadar bu çalışmayan bir ünite olsa da, eve koşup lansman dönemindeki Xbox konsolunu açmaya dair güzel anıları olan herkes için harika bir nostaljik an yaşatacak gibi görünüyor. Alet çıkarılabilir bir sabit sürücüye, çalışma lambalarına, etkileşimli bir iç kısma ve hareketli bir disk sürücüsüne sahip. Mega, gerçek Xbox fanatikleri için daha da fazla paskalya yumurtası olduğunu söylüyor ve sahte Halo 3 diskini sahte disk sürücüsüne taktığınızda bir şeyler olabileceğini  de öne sürüyor.

Xbox fanları, 1400 parçalık bu seti kaçırmayın!

Kit yaklaşık 1.400 parça içeriyor, bu nedenle yapımın biraz zaman alıyor, bu da 2000'li yılların ortalarındaki sakinliğin keyfini çıkarmanıza olanak tanıyor. Mega Blok bu setin 18 yaş ve üzeri için olduğunu söylüyor. Kit 8 Ekim'de piyasaya sürülecek ve fiyatı 150 dolar, bu da 2005'teki basit Xbox 360 fiyatının yarısı kadar. Bu, Mega Blok tarafından hazırlanan ilk oyun temalı kit değil. Geçmişte, diğerlerinin yanı sıra Assassin's Creed ve World of Warcraft'ı temel alan setler de  yayınlanmıştı.

Xbox 360'ın Microsoft'un en büyük konsol başarısı olup olmadığı tartışmalı olsa da kesinlikle şirketin bugüne kadarki en popüler sistemiydi. 360, piyasaya sürülmesi boyunca 85 milyon adet sattı ve ilk iki Gears of War oyunundan Mass Effect üçlemesine kadar gerçekten etkileyici bir oyun kataloğuna sahipti.