Kripto Para

Anonymous Elon Musk’ı Tehdit Etti

Ünlü hacker grubu Anonymous, kripto para sektörünü açıklamaları ile sürekli itibarsızlaştıran ünlü milyarder Elon Musk’ı tehdit etti.

Anonymous Elon Musk’ı Tehdit Etti

Anonymous, Elon Musk'ı kripto para piyasasını manipüle ettiği paylaşımları nedeniyle tehdit etti. Paylaştığı video ile Musk'ın hatalarını tek tek sıralayan aktivist hacker grubu, Musk'ı çevreci değil 'şımarık milyarder' olmakla suçladı.
Bildiğiniz gibi Elon Musk, bu yılın başından bu yana kripto para birimlerinin seyrini etkileyen tweet'ler ile yatırımcıları kimi zaman mutlu kimi zaman mutsuz ediyordu. Başlangıçta Bitcoin'in güçlü bir destekçisi olan Musk, geçtiğimiz ay tam tersi bir politika izlemişti. Ünlü milyarder, çevresel nedenlerle Bitcoin'e verdiği desteği kestiğini ve Bitcoin'in çok fazla enerji tükettiğini söylemişti. Ancak yeni yayınlanan bir video ile Musk'ın takipçileri bu açıklamalara olan inancını kaybedebilir.

Hükümetlere ve şirketlere yönelik siber saldırılarıyla bilinen aktivist hacker grubu Anonymous, bugün Elon Musk'a hitap ettiği bir video yayınladı. Tesla'nın takip ettiği çevresel olmayan yöntemleri sıralayarak Musk'ı suçlayan Anonymous, Musk'ı "başka bir şımarık milyarder" olarak nitelendirdi. Kripto para piyasasını manipüle etme nedenlerini ortaya çıkarmak amacıyla açıklamalarda bulunan grup, Musk'ı yaptığı şey için açıkça tehdit etti.

Eyaletler de dahil olmak üzere birçok büyük kuruluşa saldıran aktivist hacker grubu Anonymous, SpaceX ve Tesla'nın sahibi Elon Musk'ı kovdu. Grup, Musk'ın elektrikli otomobiller ve uzay yolculuğu gibi fikirlerle umut arayan insanlardan faydalandığını, ancak Tesla'nın belirtildiği kadar "yeşil" bir şirket olmadığını belirtti. Afrika'da Tesla otomobilleri için çalışan çocuk işçiler gibi örnekler veren Anonymous, videoda Musk'ın çalışanlarına nasıl davrandığına dair bazı haberleri de hatırlattı.

İşte o video paylaşımı:

Elon Musk'ın dünyayı kurtarma çabası olarak başlattığı her şeyin üstünlük ve kurtarıcı kompleksinden kaynaklandığını ifade eden hacker grubu, elektrikli otomobil üretmeye veya uzay yolculuğu alanında çalışmaya adanmış birçok şirket olduğunu belirtti; Elon Musk'ın sadece saçma sapan sosyal medya paylaşımlarıyla öne çıktığını iddia etti. Tesla'nın gelirlerinin büyük çoğunluğunun otomobil satışı değil Bitcoin olduğunu hatırlatan Anonymous, Musk'ı ABD hükümetinin yararına Bitcoin'i kötülemekle suçladı. Musk'ın çevrecilik ve inovasyon adına attığı adımların, birçok olayı örnek göstererek gelir elde etmek için yapıldığını iddia eden grup, paylaştığı manipülatif paylaşımlar nedeniyle ünlü milyarderi "yoksul insanların geliriyle oynamakla" suçladı.

Twitter'da paylaştığınız gönderilerin yorumlarında da görebileceğiniz gibi kripto para piyasası ile yaptığınız oyunlar milyonlarca hayatı mahvetti. Milyonlarca yatırımcı hayatlarını düzeltmek için umutlarını kripto para gelirlerine bağladı. Bu, Güney Afrika'nın çalıntı topraklarında, ırksal olarak olumlu zümrüt madenlerinin ortasında doğduğunuz ve dünyadaki işçi sınıfının acısı hakkında hiçbir ipucuna sahip olmadığınız için asla anlayamayacağınız bir şeydir." açıklamasına bu açıklamalarla devam eden Anonymous, "Çevrenin en zekisi olduğunuzu düşünebilirsiniz, ancak şimdi eşit bir rakip buldunuz. Biz anonimiz. Biz bir orduyuz. Bizi bekleyin.

Henüz Musk cephesinden bir açıklama gelmedi. Fakat bu açıklama ile kripto para sektöründe yine hareketli günlerin yaşanacağı tahmin ediliyor. Bakalım bu kez kripto para bu açıklamaya nasıl cevap verecek. Ne dersiniz olumlu bir hareket gelir mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.