Kripto Para

Avrupa Parlamentosu Bitcoin kararını açıkladı! Yatırımcılar için kritik dönem

Avrupa Parlamentosu komitesi, Bitcoin'i yasaklayacak bir teklifi tartışıyordu. Bu tartışmanın ardından beklenen karar geldi. İşte tüm detaylar.

Avrupa Parlamentosu Bitcoin kararını açıkladı! Yatırımcılar için kritik dönem

Avrupa Parlamentosu (AP) komitesi, Bitcoin ve Ethereum gibi önde gelen kripto para birimlerine yasak getirilmesi teklifini tartışıyordu. Neticede çıkan karara göre yasaklama talebi kabul edilmedi.

Brüksel'de gerçekleştirilen AP Ekonomik ve Mali İşler Komitesi toplantısında önemli bir karar alındı. Kripto para birimlerinin kullanımını düzenleyen yasa tasarısı görüşüldü.

Avrupa Parlamentosu Bitcoin kararını açıkladı! Yatırımcılar için kritik dönem

bitcoin

Komitede, kripto para birimlerinin çevresel ayak izinin azaltılmasını da kapsayan değişiklik önerisi, 32 "hayır", 24 "evet", 6 "çekimser" oyla reddedildi. Söz konusu tartışmanın içeriğinde 

Söz konusu değişiklik kripto madencilik faaliyeti kullanan Ethereum ve Bitcoin gibi çeşitli para birimlerinin ticaretinin yasaklanmasını içeriyordu. Ancak kararın neticesinde kripto paraların yasaklanması için talebe red kararı çıktı.

Bitcoin Rusya Ukrayna savaşının da patlak vermesiyle bazı dalgalanmalar yaşamıştı. Bitcoin'in değeri 15 Mart Salı günü yüzde 0,45 arttı. Bitcoin'in alış fiyatı 38.839,80, Bitcoin'in satış fiyatı ise 38.839,79 Dolar oldu.

Savaş fiyatlaması ile birlikte dalgalanmalar devam ediyor. Öncü kripto para biriminde yaşananlar Ethereum gibi diğer kripto para birimlerine de etki etmeye başladı. Ethereum 2 bin 500 dolar bandının hemen üzerinde işlem görüyor. Bitcoin'in sürdürdüğü yata seyir devam ettiği sürece Ethereum ve diğer kripto para birimlerinde de durum yüksek ihtimalle aynı olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.