Kripto Para

Binance 3 kripto para için alım-satım kısıtlaması getiriyor!

Binance, üç kripto para birimi için bazı pariteleri durdurma kararı aldığını açıkladı. İşte bu kripto paraların hangileri olduğun ve tüm ayrıntılar.

Binance 3 kripto para için alım-satım kısıtlaması getiriyor!

Dünyanın en büyük borsası olan Binance, yeni bir duyuru yayınladı. Bu duyuruya göre üç kripto para birimi için alma ve satma işlemleri duraklatılacak. Yayınlanan bu duyuruya göre aktif olarak kullanılmakta olan üç kripto para biriminin bazı paritelerinde işlemlerin durdurulacağı açıklandı. Ancak bu kripto paralar borsadan tamamen kaldırılmayacak.

Binance 3 kripto para için alım-satım kısıtlaması getiriyor!

Borsanın böyle bir karar almasının nedeni genelde düşük işlem hacimleri. Şirket tarafından yayınlanan duyuru, Gnosis (GNO), Wrapped NXM (WNXM) ve Wabi (WABI) kripto para yatırımcılarının ilgilendiriyor. Binance'in açıklamasına göre bu kripto para birimlerinde bir ya da birkaçı için işlem emriniz varsa, bu işlem emirlerinden marjin olanların 16 Mart, spot olanların ise 18 Mart'a kadar kapatılması gerekiyor. Aksi takdirde işlemler otomatik olarak kapatılacak. 

Binance'in aldığı karar, yalnızca bahsi geçen işlem çiftleri için geçerli. Yani söz edilen bu kripto para birimlerinin arasında parite işlemi yapılamayacak. Alınan karar, kripto para birimlerine değer kaybettirecek bir durum değil. Fakat yatırımcıların zarar görmesi ihtimali de söz konusu olabilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.