Bir yerli kripto para borsası daha işlemleri durdurdu!

Geçtiğimiz günlerde yaşanan Thodex vakasının ardından bir yerli kripto para şirketi daha işlemlerini durdurdu!

Bir yerli kripto para borsası daha işlemleri durdurdu!

Thodex kripto para platformunun büyük bir vurgun yaparak kapanmasının ardından gözler diğer yerli kripto para platformlarına çevrilmişti. Bu platformlardan biri olan Vebitcoin bugün bir açıklama yaparak faaliyetlerine son verdiğini duyurdu.  

Vebitcoin isimli kripto para platformu resmi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, sektördeki gelişmelerden dolayı işlerinde yoğunluk oluştuğunu ve durumun hizmetlerinde gecikmelere yol açtığını bildirdi. Vebitcoin'in internet sitesine girildiğinde ise karşımıza şu yazının çıktığını görüyoruz:

"Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız."

Bir yerli kripto para borsası daha işlemleri durdurdu! - Resim : 1

Vebitcoin hakkında şikayetler büyüyor!

Öte yandan gerek sosyal medyada gerekse Şikayetvar gibi platformlarda Vebitcoin'in site üzerindeki sorunlarla ilgilenmediği yönünde şikayetler olduğu görülüyor. Bir kullanıcının platform hakkındaki yorumu ise şöyle:

"Vebitcoin banka hesabıma para çekim talebim 3 gün olmasına rağmen hala işleniyor olarak görünüyor ve hesabıma geçmedi, mail atıyorum cevap alamıyorum, güvenimizi sarsan hareketlerden kaçınmalarını ve bir an önce paramın banka hesabına geçmesini istiyorum, aksi takdirde yasal yollara başvuracağımı belirtmek isterim."

Vebitcoin ofisinde arama; şirket yöneticilerine ulaşılamadı

Öte yandan Thodex'in ardından MASAK tarafından hesaplarına bloke konulan ve yöneticileri hakkında inceleme başlatılan Muğla merkezli kripto para borsası Vebitcoin şirketinin ofisinde polis ekipleri tarafından arama başlatıldı. Ekiplerin yaptığı ilk inceleme, şirket ofisinde iş yeri tabelasının bulunmadığı, yöneticilere ve şirket kurucusu İlker B.'ye ulaşılamadığı öğrenildi.

Peki siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Kripto paralar geleceğin yatırım aracı mı yoksa bir balon mu? Görüşlerinizi bizimle yorumlar bölümünde paylaşabilirsiniz.