Bitcoin haftaya rekorla başladı!

Bitcoin ETF Onayı Beklentileri İle 65.000$'a Yöneldi. Kripto para biriminin önü alınamıyor.

Bitcoin haftaya rekorla başladı!

Kripto para yatırımlarına ilişkin değerlendirmelerinde bulunan Huobi Global Araştıma Müdürü Beste Naz Süllü, değerlendirmesinde: "Bitcoin yeni haftaya 62.500$ seviyesinden başlayarak rekoruna olan mesafeyi yüzde 5'e indirdi. Son bir haftada yüzde 10'a yakın değer kazanan Bitcoin temmuz ayı sonunda test ettiği dip seviye olan 30.000$ seviyesinden bu yana değerini ikiye katlamış oldu." ifadelerine yer verdi.

Pazar dominansı ise yüzde 47'ye yükseldi. Dominansın artıyor olması altcoinlerin seyrinde duraksama olduğu anlamına geliyor ve sahne Bitcoin'e kalıyor. Mevcut durumda sene sonu 80.000$ hedefine ilerleyen Bitcoin'de opsiyon piyasası net bir katılımla yükselişi desteklemiyor. Yatırımcıların yarısı Bitcoin'in bu ayı 64.000$'da kapatacağı yönünde kontrat satın alırken diğer yarısı da 54.000$ seviyesinde kapatacağı yönünde pozisyonlandı.

Bitcoin haftaya rekorla başladı! Kripto para biriminin önü alınamıyor

Bitcoin haftaya rekorla başladı! - Resim : 1

Bitcoin ETF'lerinin bu hafta işleme başlayacağı yönünde beklentiler piyasaya yukarı yönde hareket ettirirken diğer tarafta stablecoinlere ilişkin risklerin varlığını da unutmamak gerekiyor. SEC yanlış beyanından dolayı en büyük stablecoin ihraççısı Tether'e 42.5 milyon dolarlık ceza kesildi. Bu ay sonuna doğru çıkacak dijital dolar raporu ve SEC'in stablecoin ihraççılarına kestiği ceza önemli bir risk olsa da piyasa şu an çıkacak olan ETF'leri fiyatlamayı sürdürüyor.

Bitcoin'de oluşan teknik görüntüye bakıldığında var olduğu yükseliş kanalında hareket devam etmekle birlikte 64.800$'a uzanan bayrak formasyonu mevcut. Bu görüntü içerisinde Bitcoin 59.800$ üzerinde tutundukça kanal görününümde yükselişine devan edebilir."