Kripto Para

Bitcoin için korku verici bir senaryo çizildi: İşte 2023 tahminleri

Kripto para borsasının oldukça zor zamanlardan geçtiği bir gerçek. Ancak bankacılık sektörünün önemli bir isminin yaptığı tahmin, bu borsa yatırımcılarının rüyalarını kaçıracak.

Bitcoin için korku verici bir senaryo çizildi: İşte 2023 tahminleri

Kripto para borsası özellikle son 3 yıldır aktif olarak hayatımızda olmasına rağmen hala güvenilebilirliği son derece az olan bir mecra. Tabi bu durumun arkasında, söz konusu platformlara yönelik hukuki bir zeminin olmaması durumu yatıyor. Nitekim geçtiğimiz aylarda patlak veren FTX skandalı, kripto para tabutuna çakılan son çivi olarak değerlendirilmişti. Ancak anlaşılan henüz en kötü senaryonun gerçekleştiğini söylemek için erken.

Dün akşam saatlerinde bir açıklama yapan bankacılık sektörünün önemli analiz şirketlerinden Standard Chartered, Bitcoin’in değer kaybı serüveninin henüz son bulmadığını ve bu kripto para biriminin önümüzdeki yıl yani 2023 yılında mevcut değerinin %70’ini daha kaybederek 5.000 dolar seviyesine gerileyeceğini iddia etti.

Bitcoin için korku verici bir senaryo çizildi: İşte 2023 tahminleri

Şirketin bu açıklamaları sektörde şok etkisi yaratırken, Standard Chartered Bitcoin’in bu sene de benzer bir oranda değer kaybı yaşadığını ancak bu durumun geçtiğimiz yıl söylenilmiş olsaydı bile yine kimse tarafından inanılmayacağını belirtti.

Öte yandan bir başka önemli yatırım uzmanı Mak Mobius’da aslında geçtiğimiz günlerde benzer bir fikri dile getirmiş ve 2023 yılının kripto paralar için daha sıkıntılı geçeceğini söyleyerek, kendi kişisel görüşüne göre 2023 yılında Bitcoin’in 10.000 dolar seviyesine kadar gerileyeceğini tahmin ettiğini belirtmişti. Bakalım Bitcoin bu açıklamaların ardından nasıl bir pozisyon alacak?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.