Kripto Para

Bitcoin ile ödemede yeni bir döneme girildi

Bitcoin ve diğer kripto para birimleri için işlerin iyi gitmediği şu günlerde, yatırımcılar için umut ışığı olan gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

Bitcoin ile ödemede yeni bir döneme girildi

Çok değil daha birkaç ay öncesine kadar Bitcoin’in değerinin 100.000 dolarları bulacağı, kripto para borsa hacimlerinin 5 trilyon dolarlara ulaşılacağı konuşuluyordu. Ancak hem sektörün hem de lider kripto para biriminin geçirdiği zor günler, güzel günlerin kolayca unutulmasına neden oldu.

Bununla birlikte, kripto paraların her gün birbiri ardına rekor kırdığı zamanlarda neredeyse ağızlarını bıçak açmayan büyük şirketler, sektörün düşüşte olduğu ve hatta birçok insan tarafından geleceklerinin sorgulandığı bu günlerde üst üste yatırım ve destek kararlarını açıklıyorlar. Bu konuda hamle yapan son isimse, dünyanın en büyük ödeme servislerinden biri olan Visa oldu.

Dünyanın ilk Bitcoin kredi kartı kullanıma sunuldu

Ünlü şirket, BAE’de bulunan müşterileri için dünyanın ilk Bitcoin kredi kartını çıkarttı. Aslında bu ödeme aracı için geleneksel kredi kartı tabirini kullanmak da çok doğru olmaz. Çünkü Bitcoinblack ismi verilen bu özel kart, kullanıcılarının sahip oldukları kripto varlıkların nakit olarak istedikleri yerde kullanılabilmesini sağlıyor.

Ancak ismi veya tanımı her ne olursa olsun, kripto varlıkların kolayca ekonomiye kazandırılabilmesini amaçlayan bu girişim, kripto para dünyası için de oldukça önemli bir hamle. Bu tür yatırımların artması, kripto para dünyasının kabul edilebilirliğine çok önemli katkılar yapacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.