Bitcoin yeni bir rekor daha kırdı; analistler tavan fiyatı açıkladı

Bitcoin, borsa yatırım fonlarının (ETF) arz üzerindeki etkisiyle tüm zamanların en yüksek değerine ulaşarak 73.600 doları gördü.

Bitcoin yeni bir rekor daha kırdı; analistler tavan fiyatı açıkladı

Bu gelişme, kripto para biriminin piyasa değerinde önemli bir artışı simgeliyor ve yatırımcıların Bitcoin'e olan güvenini pekiştiriyor. Bitcoin'in bu yeni zirvesi, kripto para dünyasında büyük bir heyecan yaratırken, gelecekteki potansiyeline dair beklentileri de yükseltiyor.

Bitcoin boğaları, uzun vadeli geri çekilmelere zaman ayırmıyor; Bitcoin'in fiyatı kısa bir süreliğine 69.000 dolara düşse de hızla toparlanarak yeni rekor seviyelere ulaşıyor. Bitcoin (BTC), 13 Mart'ta Wall Street açılışından önce fiyat keşfine yeniden başladı ve 72.999 dolarlık bir düşüş gösterdi. Boğalar, satış tarafındaki likiditeyi yenerek fiyatı yukarı taşıdı.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan verilere göre, Bitstamp'ta yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.679 dolar kaydedildi. BTC fiyatı, bir gün önce biraz soluklanmış, 72.000 dolar civarında konsolide olmuş ve hatta aniden 4.000 dolarlık bir düşüş yaşamıştı ancak hızla yükselişe geçti. Böylece, haftanın başında, direncin bir süreliğine üst seviye hareketleri kontrol altında tuttuğu bir performans tekrarlandı.

Bitcoin yeni bir rekor daha kırdı; analistler tavan fiyatı açıkladı

Gün içinde, CoinGlass'tan alınan verilere göre, bu rolü 73.800 dolar üstlendi. Bunun ötesinde, fiyat keşfinin 80.000 dolara doğru yol almasının önünde neredeyse hiçbir engel yoktu, likidasyon seviyelerinin eksikliği bunu kanıtlıyor. “Bitcoin, aşırı kaldıraçlı uzun pozisyonları silip 2021 döngüsünün en yüksek seviyesini yeniden test ettikten sonra 72.000 dolara geri döndü,” dedi popüler bir trader olan Jelle X'te, manzaranın artık üst yönlü devam için “iyi göründüğünü” ekledi.

Finansal yorumcu Tedtalksmacro, kurumsal paranın artan dalga boyunca giriş akışına dikkat çekti. Bitcoin, 2020 COVID-19 BTC fiyat çöküşünden 4 yıl sonra %1.800 arttı. Şimdiye kadar görülen her şeyi cüceleştiren bu giriş akışları, Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni spot Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF'ler) dahil olmak üzere. “Daha önce hiç görmediğimiz gibi fon girişleri. 2020'yi küçük gösteriyor... Fiyat, önümüzdeki aylarda yakalamaya devam edecek,” dedi Tedtalksmacro, X takipçilerine. “100k'ya sabit bir yükseliş başladı. Tarihsel olarak, bu akışlar zirveye ulaştığında, piyasadan çıkmak için 2-3 ayınız var.”