Kripto Para

Bitcoin'de beklenen hareketlilik başladı!

Uzun süredir adeta deprem etkisi altında olan kripto para camiasında beklenen hareketlenmeler başladı. Bitcoin kritik seviyenin üzerine çıktı. İşte detaylar.

Bitcoin'de beklenen hareketlilik başladı!

Kripto paralarda Amerikan Merkez Bankası FED'in faiz artırımın ardından bir süredir deprem etkisi yaşanıyordu. Dip seviyeleri gören kripto para camiasında şimdi tekrar beklenen hareketlenme başladı. 

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında 70 bin seviyelerine kadar yükselen Bitcoin bu yıl ani bir şekilde 30 binin altına kadar düştü. 1 dolar olarak belirlenen stabil coinlerin dahi değer kaybetmesiyle kripto para camiasına olan güven tamamen sarsıldı. En çok yatırımcıları ilgilendiren kripto para camiasında şimdi ufak hareketlenmeler başladı.

Bitcoin'de beklenen hareketlilik başladı!

bitcoin hareketlendi

Kripto paralar şimdi ani düşüşlerin ardından yükselmeye başladı. Fırsat alımı olarak değerlendirilen düşüş döneminin ardından şimdi Bitcoin kritik seviyenin üzerine doğru atıldı. 30 bin seviyesinin üstüne çıkan öncü kripto para birimi Bitcoin'deki hareketlenme diğer kripto paraları da etkileyecek.

Bugün itibarı ile Bitcoin'de yüzde 5 yükselme gerçekleşti. Öncü kripto para birimi tarihi zirvesinden yüzde 55 geride işlem görmesiyle yatırımcıları şok etmişti. Ardından Bitcoin'de tepki alımları başladı. FED'in faiz artırımı ile başlayan deprem etkisi yatırımcıların korkulu rüyası olmuştu.

Global anlamda herkesin canını sıkan enflasyon problemiyle mücadele etmek adına faiz artırımı yapan Amerikan Merkez Bankası FED'in hamlesiyle tüm piyasalar alt üst oldu. Altın fiyatları güç kazanırken kripto paralarda deprem etkisi yaşandı. Luna ve Terra UST gibi stabil coinlerin dahi düşmesiyle kripto para piyasasına güven kırıldı. Ancak şimdi toparlanma belirtileri gösterilmeye başlandı. Bir süredir 30 bin doların altında seyreden Bitcoin’de tepki alımları görülmeye başlandı. Her düşüşün ardından kayıplarını telafi eden Bitcoin yüzde 5 primle 31 bin 200 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Yorumlar
Hasan
Daha hareket başlamadı
Cevapla
Ncryptor
Arkadaşlar, Çok fazla heyecana gerek yok aslında. Günlükte 31,700, eğer geçerse aylıkta da 39,000 üzerine çıkması lazım önce. Buraları da çok güçlü dirençler, adeta satış fırsatı noktaları diye düşünüyorum. Diğer taraftan ana düşüş trendi henüz bitmiş değil ve bir kaç aylık perspektifte yön aşağılarda 10K-20K arasıdır. Bu da zaten beklediğimiz, "death cat bounce" dediğimiz bir suni sıçramadır. Daha da yukarıya sipekülatif hareketler de tabi ki öngörülebilir. Ancak, giriş yapacakların direnç geçişlerini iyi takip etmesi lazım. Piyasa bu haliyle zarar yazmaya çok elverişli senaryolara gebe.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.