BlockFi, FTX çöküşünden sonra para çekme işlemlerini durdurdu!

Kripto para piyasasında sert düşüşler bir süredir devam ediyor. Kripto para borsası BlockFi para ve varlık çekme işlemlerini durdurdu. İşte ayrıntılar...

BlockFi, FTX çöküşünden sonra para çekme işlemlerini durdurdu!

Bu hafta başında aşağı yönlü bir seyir izleyen kripto para piyasası bugün itibariyle sert düşüşlerini durdurmuş gibi duruyor. Perşembe günü 15 bin 700 dolara gerileyen Bitcoin bugün 17 bin 250 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin yaklaşık bir haftada yüzde 20 değer kaybetti. Bununla beraber olarak diğer altcoinlerde bu durumdan olumsuz yönde etkilendi. 

Binance’in Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Changpeng Zhao, salı günü FTX’i satın almayı planladıklarını açıklamıştı. Zhao, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, FTX’in Binance’ten yardım istediğini belirtmişti.

Satın almaktan vazgeçti

FTX’in likidite sorunu yaşadığına işaret eden Zhao, “Kullanıcıları korumak adına, FTX.com’u tamamen satın almak ve likidite sorununu gidermeye yardımcı olmak amacıyla bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu imzaladık.” ifadesini kullanmıştı ancak Binance, çarşamba günü FTX’i satın almaktan vazgeçtiğini duyurmuştu. Bu durum üzerine FTX yüzde 80'i varan bir çöküşle karşı karşıya kaldı. 

BlockFi çekim işlemlerini durdurdu

Öte yandan FTX konusu tazeliğini korurken bir haberde BlockFi kripto para borsasından geldi. BlockFi para ve varlık çekme işlemlerini durdurdu. Konuyla ilgili olarak şirket sosyal medya hesabından bir tweet atarak kullanıcılarına duyurdu. 

Bu durumun diğer borsalarda nasıl etki edeceğini hep beraber göreceğiz.