Kripto Para

Dogecoin, Brezilya Burger King'te ödeme yöntemi olarak kabul edildi!

Kripto para dünyasında her gün değişik yeni bir gelişme meydana geliyor. Bu sefer haberler Brezilya Burger King'ten geldi.

Dogecoin, Brezilya Burger King'te ödeme yöntemi olarak kabul edildi!

Kripto para camiasının önde gelen isimlerinden Dogecoin Brezilya Burger King'te ödeme yöntemi olarak kabul gördü. Ancak Dogecoin yalnızca belirli bir ürün için kullanılabilecek; DOGPPER isimli bir köpek atıştırmalığı.

Dogecoin en başta bir şaka olarak başlayan yolculuğuna çok farklı şekillerde devam etti. Elon Musk'ın da adından söz edip yatırım yapmasıyla zirveyi gören Dogecoin artık kripto para dünyasının ciddi bir üyesi. 

Dogecoin, Brezilya Burger King'te ödeme yöntemi olarak kabul edildi

Burger King Brezilya'nın da bir köpek atıştırmalığı olan Dogpper için Dogecoin kabul etmesiyle, kripto para tekrar gündeme oturdu. Şirketin resmi web sitesine göre, hizmet Pazartesi gününden beri mevcut. Her Dogpper 3 DOGE'ye (bugünün fiyatlarında 0,60 $) mal oluyor. Şirket, "bulunabilirlik nedenleriyle" sipariş başına en fazla beş birim satmayı planlıyor.

Doggper, Burger King için yeni bir şey değil. Şirket, ürünü Arjantin'de 2019'da piyasaya sürmüştü, böylece müşteriler teslimatlarını aldıklarında köpekleriyle bir şeyler paylaşabiliyorlardı. Brezilya'da şirket, ürünü ülkede tanıtmak için Temmuz ayında bir reklam başlattı. 

Her ne kadar köpek atıştırmalığı için Dogecoin geçerli olsa da normal menülerde kripto paranın kullanılması gibi bir gündem yok. Ancak söz konusu kripto para birimimin büyük veya küçük işletmelerde kullanılmaya başlanması bile büyük bir adım.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.