Kripto Para

Dogecoin hakkında şok iddia! Büyük balon patlamak üzere

Son dönemde yakaladığı grafik ile dikkatleri üzerine çeken Dogecoin hakkında Cardano kurucusu bazı açıklamalarda bulundu. Cardano kurucusuna göre Dogecoin pazarın en büyük balonu.

Dogecoin hakkında şok iddia! Büyük balon patlamak üzere

Kripto para piyasasında sular durulmuyor. Nisan ayında hemen hemen tüm coinler yükselişe geçti diyebiliriz. Fakat şaka amaçlı çıkarılan Dogecoin'in yeni bir ralli başlatması, pazardaki dengeleri alt üst etti.

Geçtiğimiz gün Dogecoin'in 0.45 dolar seviyesine kadar yükselmesi büyük ses getirdi. Kullanıcıların Dogecoin'e olan ilgisine karşı Cardano kurucusu Charles Hoskinson bir açıklamada bulundu. Hoskinson;

Dogecoin hakkında şok iddia! Büyük balon patlamak üzere

“DOGE sektörümüz için her zaman bir şaka coini olmuştur. Her zaman ortalıkta var gibi görünür ama çoğu zaman ciddiye almadığımız bir şeydir. Son zamanlarda esas olarak Elon Musk’ın çabaları ve zeki balinaların piyasa manipülasyonu nedeniyle DOGE uzaya çıktı ve kripto para birimi alanına yeni girenlerin sığınağı haline geldi. Çok açık olalım bu bir balon. DOGE’nin fiyatı sürdürülebilir değil. Çökecek ve çok fazla yatırımcı hızlı şekilde para kaybedecek. Balon patladıktan sonra kongre ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) konuyu araştıracak. Daha sonra bu olay yatırımcıları korumamız gerektiğinin kanıtı diyerek yeni regülasyonlar hazırlayacaklar. Algorand (Algo), Tezos (XTZ), Avalanch (AVAX) ve Cardano (ADA) gibi 3. nesil kripto para birimlerine baktığınızda bu projelerin büyük ekipleri, sermayeleri ve hesap verebilirliklerinin olduğunu göreceksiniz. DOGE’nin istikrarlı bir geliştirme ekibi yok. Teknolojisi bile orjinal değil, Bitcoin’in bir kopyası.” dedi.

Görünen o ki Hoskinson, Doge'nin pazara verdiği zararın diğer kripto paraların başını ağrıtmasından korkuyor. 

Bu arada dip not olarak belirtelim. Haberlerimiz tamamen bilgi verme amaçlı olup, yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir.

Yorumlar
can-veli
hayırlısı gülüm
Cevapla
veli-can
küresel-güç-kontrolsüz-insan-eliyle-kıyamet-yakındır
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.