Kripto Para

Dogecoin ile sinema bileti almak artık mümkün!

AMC sinemaları sinema severlerin kripto para bile bilet satın almasına izin vereceği uygulamasını duyurdu. Artık Dogecoin ile bilet alınabilecek.

Dogecoin ile sinema bileti almak artık mümkün!

AMC Theatres'ın uygulaması artık Dogecoin ve Shiba Inu kullanarak bilet ve imtiyaz satın almanıza izin verecek. Şirketin CEO'su Adam Aron Cuma günü Twitter aracılığıyla haberi duyurdu. Şirket, Kasım ayında kripto para birimleri için destek eklemişti.

Doge kullanarak patlamış mısır ve biletler için ödeme yapmak nispeten basit olacak. Koltuğunuzu seçmek ve istediğiniz ayrıcalıkları eklemek gibi normal işlemleri de yapabileceksiniz. Ardından ödeme yönteminiz olarak Bitpay'i seçmeniz gerekecek. Buradan kripto cüzdanınızı bağlayabilir veya satın alma işlemini tamamlamak için seçtiğiniz kripto para birimini gönderebileceğiniz bir adres alabilirsiniz.

Dogecoin ile sinema bileti almak artık mümkün!

Bitpay ayrıca Bitcoin ve Ethereum gibi kripto para birimlerini de destekliyor. AMC, sinemaseverlerin PayPal aracılığıyla birkaç aylığına bu para birimleriyle bilet almasına izin verdi. Kaç kişinin gerçekte kripto ile ödeme yapacağı düşünüldüğünde, bu entegrasyonun AMC için bir altın madeni haline gelmesi pek olası görünmüyor. Neticede Tesla bile bir aydan biraz fazla bir süre sonra Bitcoin kullanarak araba satmayı bıraktı.

Kripto paraların kullanımı gitgitde artıyor. Hal böyle olunca da hayatın her alanında kripto paraların daha aktif kullanılması söz konusu olabilir. Bu kapsamda hayatımızda çoğu alanda kripto paraları daha aktif görmeye başlayabiliriz. Bu uygulamalar kısa süreliğine de gelse önemli hamleler olduğunu belirtmekte fayda var.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.