Kripto Para

Dogecoin ödeme yöntemi olarak kabul ediliyor! İşte detaylar

Popüler kripto para birimlerinden olan Dogecoin şimdi bazı websiteleri tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edilecek. İşte konuyla ilgili tüm detaylar.

Dogecoin ödeme yöntemi olarak kabul ediliyor! İşte detaylar

Elon Musk’ın Twitter üzerinden en çok destek verdiği kripto paralardan biri olan Dogecoin şimdi ödeme yöntemi olarak kabul edilmeye başlıyor. Popüler kripto para birimi bir eklenti aracılığıyla milyonlarca web sitesi tarafından ödeme yöntemi olarak kabul edilebilecek.

Elon Musk Twitter üzerinden kripto para camiasında ciddi anlamda nabız tutuyor. Musk'ın tweetleri sayesinde Dogecoin ciddi anlamda ilgi gördü. 

Dogecoin ödeme yöntemi olarak kabul ediliyor! İşte detaylar

dogecoin

Nispeten yeni olan kripto para birimi son dönemlerde daha fazla yükselişe geçti. Özellikle Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla Dogecoin daha da değerlendi. Yüzde 30 oranında değer kazanan kripto para birimi şimdi ödeme yöntemi olarak da kabul edilecek.

Dogecoin için önemli bir haber geldi. Geleceğin ödeme yöntemi olarak isimlendirilen kripto para birimi şu anda bu yolda ilerliyor. Foundation'da UX/UI uzmanı ve grafik tasarımcısı DogeDesigner, Wordpress tabanlı internet sitelerinin; "Easy Dogecoin Gateway"i kullanarak Dogecoin'i’’ kabul edebileceğini açıkladı.

Bir Dogecoin geliştiricisi tarafından hazırlanan eklenti ile, internet sitelerinde kullanıcılar Dogecoin ödemesi gerçekleştirebilecek. CoinGecko API'sini kullanan eklenti, Wordpress sitelerinin herhangi bir üçüncü taraf ödeme istemcisine, banka veya ek ücrete gerek kalmadan, yalnızca Dogecoin adreslerini kullanarak ödemelerin kabul edilmesine olanak tanıyacak. Gelecekte kripto paraların hayatımıza daha fazla entegre olması söz konusu olabilir. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.