Kripto Para

Dünya kripto para piyasası için tarihi gün!

Ethereum Merge'ü 15 Eylül sabah saatlerinde tamamlandı. Vitalik Buterin paylaştığı bir tweet ile bu anın Ethereum ekosistemi için büyük bir an olduğunu vurguladı.

Dünya kripto para piyasası için tarihi gün!

Başlangıçta zorluk seviyesi hesaplamalarına (hashrate) göre 15 Eylül sabahı saat 08:00 civarında gerçekleşmesi beklenen Ethereum Merge'ü tamamlandı. Merge (birleşme) ile Ethereum Mainnet'i, Beacon Chain Proof of Stake sistemiyle birleşti. Bu noktada İşaret Zinciri adıyla da bilinen Beacon Chain'in mutabakat katmanı görevi görerek ağı koordine etti.

Ethereum çalışma prensibi olarak Proof of Work'ten (iş kanıtı) Proof of Stake'e (hisse kanıtı) geçiş yapmış oldu. Proof of Work'den Proof of Stake'e geçilmesi sonucunda Ethereum enerji kullanımı açısından daha sürüdürülebilir ve çevreci bir yapıya geçiş yapmış oldu.

Ethereum birleşmesinden kısa bir süre önce Vitalik Buterin paylaştığı bir tweet ile birleşmenin dünya çapında elektrik tüketimini yüzde 0.2 düşüreceğini dile getirdi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.