Elon Musk Kripto Para Birimlerine sırt çevirdi

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, yatırım şirketi Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood’un bu haftaki konuğu oldu.

Elon Musk Kripto Para Birimlerine sırt çevirdi

Wood yayın öncesi yaptığı açıklamada Elon Musk ile yapay zeka, kripto para piyasası ve güncel diğer teknolojiler hakkında sohbet edeceğini açıkladı.

Program sırasında Elon Musk Bitcoin hakkında sorulan soruları geçiştirmeye çalıştı. Word’un Bitcoin sisteminin finansal sistem üzerindeki etkisi hakkında sorular sorması üzerine Elon Musk “Kripto paralar hakkında düşünmeye pek vakit harcamadığımı söylemeliyim. İtibari paralar, enflasyona uğramadığı ya da değer kaybı yaşamadığı sürece iyidir, yeter ki hükümetler çok fazla para yaratarak sistemi suistimal etmesinler.” ifadelerini kullandı.

Bilindiği üzere Elon Musk, kripto para piyasasında etkili bir isim. Tesla ve SpaceX’in CEO’su olan Musk, daha önce kişisel olarak Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’e sahip olduğunu açıklamıştı. Ayrıca SpaceX’in ve Tesla’nın da Bitcoin sahibi olduğunu duyurmuştu. Örneğin Tesla’nın hali hazırda 10 bin BTC’si bulunuyor.

Musk, kripto para birimlerinin değerini artırmak veya düşürmek için attığı tweetlerle de dikkat çekti. Örneğin, Musk “Doge Floki” adlı bir kripto para birimine ilgi duyduğunu belirten bir tweet atarak bu kripto paranın değerinin yükselmesine neden olmuştu. BTC hakkındaki bu umursamaz tavrının coine nasıl etki edeceği ise merak konusu. Bilindiği üzere bazı uzmanlar, Bitcoin’in 2023 yılında 36.000 dolar veya 50.000 dolar seviyesine ulaşacağını tahmin etmekte. Bazıları ise bunun gerçeklikten uzak olduğunu belirterek yıl sonunda 5.000 dolar seviyesine ineceğini öngörüyor.