Elon Musk'ın gizli mesajları sızdı: Dogecoin planı ortaya çıktı

Elon Musk ile Twitter arasında süregelen davada, Musk ve Dorsey'in arasındaki mesajlar da ortaya çıktı.

Elon Musk'ın gizli mesajları sızdı: Dogecoin planı ortaya çıktı

Elon Musk ile Twitter arasında süregelen davada, Musk ve Dorsey'in arasındaki mesajlar da ortaya çıktı. Bu mesajlarda, Musk'ın kullanıcıların tweet atabilmeleri için 0.1 DOGE ile ödeme yapmaları gibi bir fikri de olduğu görüldü. 

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk ve Twitter arasında aylardır devam eden süreçte mahkemenin halka açtığı mesajlar olayı farklı bir boyuta taşımaya başlıyor. Ortaya çıkan konuşmalarda, eski Twitter CEO’su Jack Dorsey’in 44 milyar dolarlık anlaşmadan bir yıl önce Elon Musk’ı Twitter’a dahil etmeye çalıştığı görüldü.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almaya yönelik tartışmalı girişimi sırasında, eski CEO ve Twitter’ın kurucu ortağı Jack Dorsey, Tesla CEO’suna platformun “bir vakıf tarafından finanse edilen açık kaynaklı bir protokole dayanması gerektiğini” söyledi. Dorsey Twitter yönetim kurulundan ayrılmadan önce gönderdiği mesajında Musk, Dorsey’in ifade ettiği vizyonu “oldukça ilginç” olarak nitelendiriyor.

Yazışmalar, Musk’ın Twitter ve Yönetim Kurulu ile devam eden davasında yasal inceleme sürecinin bir parçası olarak ortaya çıktı. Twitter, bu delillerle milyarderi hizmeti satın alma teklifine bağlı tutmaya çalışıyor. Davanın delilleri, Musk’ın aralarında Dorsey, FTX CEO’su Sam Bankman-Fried, Oracle’ın kurucu ortağı Larry Ellison ve yatırımcı-podcaster Jason Calcanis’in de bulunduğu çeşitli önde gelen teknoloji oyuncularıyla yaptığı mesajlaşmalardan oluşan bir arşiv.

Elon Musk'ın Dogecoin planı

Mesajlaşmalara göre, Musk’ın ayrıca platformda en sevdiği kripto para birimi olan Dogecoin’i kullanmak gibi bir fikri de vardı. Musk, kullanıcıların tweet atabilmeleri için 0.1 DOGE ile ödeme yapmalarını sağlayacağını da söyledi. Tesla CEO’su “Benim B planım Twitter’ın blok zinciri tabanlı bir versiyonu, burada ‘tweet’ler’ işlemin içine yorum olarak gömülüyor” diye yazdı.

Musk’a göre fikir, kullanıcıların zincir üstü bir mesaj kaydetmek için küçük bir miktar ödemesini sağlamak ve böylelikle spam ve botların çoğunu azaltmak.