Kripto Para

Elon Musk'tan yatırımcıları üzecek kripto para açıklaması

Kripto para gündemindeki en önemli isimlerden Elon Musk yatırımcıları üzecek bir tweet attı. İşte detaylar.

Elon Musk'tan yatırımcıları üzecek kripto para açıklaması

Dogecoin ve Shibu Inu gibi coinler en başta şaka amaçlı ortaya çıkmıştı. Ancak Elon Musk'ın desteği ile ciddi bir kitleye sahip olan Dogecoin şimdi en önemli kripto para birimlerinden olarak sayılıyor. Dogecoin'in bu başarsının ardından Shiba Inu da aynı şekilde yükselmeye başladı. 

Gün içinde yüzde 40’tan fazla artış ile gören Shiba Inu yatırımcıları sevincini yaşayamadı. Bu yükseliş hakkında yorum yapan Elon Musk'ın tweeti yatırıcımıları üzdü.

Elon Musk'tan hayal kırıklığı yaşatan kripto para paylaşımı

Elon Musk'ın attığı tweetler ve yaptığı yorumlar kripto para camiasında ciddi anlamda öne taşıyor diyebiliriz. Dünya'nın en zenginlerinden biri olan Musk, sektörün dizginlerini bir nevi elinde tutuyor. Shiba Inu'nun yükselişinin ardından kripto para biriminin bir destekçisi Musk'ın Twitter hesabını etiketleyerek, ne kadar Shiba Inu'ya sahip olduğunu sordu. Musk ise net bir şekilde "hiç" yanıtını verdi.

Yükselişiyle rekor kıran kripto para birimi daha sonradan düşüşe geçti bugün ise  0.000040 seviyelerini zorluyor. Bitcoin tarafında da yatırımcıları endişelendirecek gelişmeler oluyor. Kısa süreliğine 59 bin dolara inen Bitcoin şimdi tekrar 60 bin değerine ulaştı. Shiba Inu da ise durumlar ne olacak belirsiz. Musk'ın adından sadece söz etmesi bile yükselme yaşamasına sebep oluyor ancak son tweet ile durumlar değişebilir.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.