GBTC Bitcoin çıkışları 550 milyon doları geçti

Bitcoin'in fiyatı, son zamanlarda gerçekleşen yeni GBTC Bitcoin çıkışlarıyla birlikte 67.000 dolar seviyesine yaklaşıyor.

GBTC Bitcoin çıkışları 550 milyon doları geçti

Geçtiğimiz günlerde yapılan 550 milyon dolarlık çıkış, piyasada büyük bir hareketlenmeye neden oldu. Bu gelişme, yatırımcıların ve piyasa takipçilerinin dikkatini çekerken, Bitcoin'in fiyatındaki bu yakın artış, kripto para piyasasının geleceği hakkında önemli ipuçları veriyor. Yatırımcılar, piyasadaki bu tür hareketlilikleri yakından takip ederek, Bitcoin ve genel olarak kripto para piyasasındaki trendleri daha iyi anlamaya çalışıyor.

Bitcoin'in fiyatı, 4 Mart Wall Street açılışında "hızlanan" çıkışlara rağmen 66.000 doların üzerine çıkarak 66.523 dolara geriledi. En büyük kurumsal yatırım aracından yapılan çıkışlar, fiyatın yükselmesine rağmen piyasada dikkat çekici hareketliliklere neden oldu.

Coinbase ve BTC fiyatı reddediliyor mu? Analistler dikkatle izliyor. Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan verilere göre, BTC fiyatındaki artış, zaten güçlü bir gün geçiren piyasada yükseliş eğilimini sürdürdü ve Bitstamp'te 66.483 doları gördü.

Piyasa, haftalık kapanışın ardından hızlı kazanımlar elde etti ve yazı sırasında gün içinde %5 oranında artış gösterdi. Tüm zamanların en yüksek seviyeleri 3.000 doların altındayken, piyasa gözlemcileri bir sonraki adımda neler olabileceğini öngördü.

GBTC Bitcoin çıkışları 550 milyon doları geçti

On-chain analitik firması CryptoQuant'a katkıda bulunan Venturefounder, Bitcoin'in bir hafta önce yaşanan olayları tekrarlayabileceğini öne sürdü. Bu dönemde, ABD'nin en büyük borsası Coinbase'in çökmesinin ardından ani kazanımlar volatiliteye neden olmuştu.

"Neredeyse %1 fonlama oranı ve 31 milyar dolarlık açık ilgi var. 69.000 dolarlık ETF alım sıkışması, Coinbase devre kesici ve aynı günde hızlı düşüş için hazırlanın. Geçen Pazartesi ile aynı yol haritası. Bugün kolay, haftanın geri kalanı zor olacak," diye tahminde bulundu X'te (eski adıyla Twitter).

Öte yandan, trading kaynağı Material Indicators'ın kurucu ortağı Keith Alan, Bitcoin'in düzeltebileceği noktaları gözlemleyerek daha temkinli bir ton korudu.

"Macro grrfikte klasik bir Kupa & Sap formasyonu oluşuyor. Bu formasyonun oluşması için, ATH'deki çift tepeye en azından bir miktar geri çekilme görmemiz gerekiyor. Teknik olarak, formasyonun oluşması için %3 veya %30'luk bir düzeltme olup olmaması önemli değil, yeter ki bir sap oluşsun."

Alan, piyasanın psikolojik baskıyı görmezden gelip rekor yükseklikler olan 69.000 doların ötesine geçebileceğini kabul etti.

"Bu fikrin sıkıntısı, tahmin edilebilir olması, bu yüzden piyasa bize kolay işlem sunmayabilir çünkü mümkün olduğunca fazla aşırı kaldıraçlı yatırımcıyı cezalandırmayı sever," diye sonuçlandırdı. "Bunun göz önünde bulundurarak, makro kanalına geri dönüşü potansiyel bir ret noktası olarak görüyorum. Şu anda bu, 74.000 - 75.000 dolar aralığında, ama oraya varmak biraz zaman alırsa bu çizgi daha yükseğe taşınır."