Kripto Para

Her geçen gün Bitcoin sahipleri artıyor! İşte nedeni...

Dünyadaki her 226 kişiden birinde en az bir dolarlık Bitcoin olduğunu öğrenildi.

Her geçen gün Bitcoin sahipleri artıyor! İşte nedeni...

Yapılan araştırmalar sonucu dünyadaki her 226 kişiden birinde en az bir dolarlık Bitcoin olduğunu ortaya koydu. BitInfoCharts.com’un istatistiklerine göre 26 Ağustos itibariyle 35.257.206 kripto adresi en az bir dolar değerinde Bitcoin’e sahip.

Bu, küresel nüfusun yaklaşık %0.4’üne tekabül ediyor. Bu da her 226 kişiden birinde en az bir dolarlık Bitcoin olduğunu sonucun veriyor.

Elbette, bir kişinin birden fazla Bitcoin adresine sahip olduğu durumlar da söz konusu. Bir yatırımcının birden fazla adresinde en az bir dolarlık Bitcoin olabilir.

Kripto savunucuları, Bitcoin’i işlem kolaylığı, hızı ve düşük maliyetli transfer açısından fiat paralara tercih ediyor. Her geçen gün daha fazla kurumsal şirket, Bitcoin ile ilgileniyor.

En az 1 dolar

1 dolar civarında Bitcoin’e sahip olan yatırımcıların büyük kısmının perakende yatırımcılar olduğu söylenebilir. Yatırımcılar FOMO sebebiyle 1 dolarlık da olsa BTC’ye sahip olmaya önem veriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.