Kripto Para

Kripto para birimleri artmaya devam ediyor

Son zamanlarda sadece kötü haberlerle anılan kripto para borsaları, bugün tarihi bir günden geçiyor. Bu durumun sebebi ise, ilk kez 20.000 adetin üzerine çıkan kripto para birimi sayısı.

Kripto para birimleri artmaya devam ediyor

İlk defa 2008 yılın Bitcoin ile başlanan kripto para macerası, sektördeki 10. Yılını çoktan devirdi bile. O günden bugüne hayli yol alan, bazen gerileyen bazen dalgalanan bazen de yükselen kripto paralar, bugün itibariyle önemli bir eşiği daha atlamış oldu.

Ünlü internet sitesi CoinMarketCap tarafından yapılan açıklamaya göre, kripto paralar tarihinde ilk defa 20.000 adetlik kripto para adeti sınırını geçmeyi başardı. En son piyasaya sürülen kripto paralarla birlikte sayısı 20.002 adete yükselene yeni para birimleri, geçtiğimiz yıla göre de %25’lik bir artış eğilimi göstermişti.

Yalnızca bu yıl piyasaya sürülen yeni kripto para adetinin 3.765 olduğu düşünüldüğünde, bir sonraki hedef rekor olarak görünen 30.000 sınırının geçilmesinin de pek zor olmayacağı düşünülüyor.

Kripto para birimleri artmaya devam ediyor

Öte yandan kripto para borsası uzun bir süredir düşüş eğilimi içerisindeydi. Neredeyse 70.000 dolar seviyesine dayandıktan sonra, yönünü aşağı çeviren Bitcoin, o gün bu gündür düşüş eğilimini sürdürdü.

Bir ara 17.000 dolar seviyelerine kadar gerileyerek yatırımcılarına adeta korku filmi sahnelerini yaşatan Bitcoin, daha sonra en azından bu seviyeden bir destek almış ve kendini yeniden 20.000 dolar seviyesinin üzerine atmıştı. Bakalım sayıları her geçen gün artan kripto paralar, bu borsaya kar mı yoksa zarar mı getirecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.