Kripto Para

Kripto para dünyasında gerileme devam ediyor

Zengin olma umutlarını kripto paralara bağlayanlar, bugünlerde oldukça sıkıntılı günlerden geçerken, kripto para borsası bir kez daha güne kayıplar vererek başladı.

Kripto para dünyasında gerileme devam ediyor

Kripto para borsası uzun zamandır kullanıcıların canını sıkacak düzeyde geri çekilmeler yaşıyor. Bazı haftalar birkaç gün üst üste yeşil mum yakarak yatırımcılarını heveslendiren bu borsa, daha sonra verdiğinden daha fazlasını geri alarak bir kez daha kendine güvenenleri mahcup ediyor. İşte bu kısır döngünün, şu sıralar bir kez daha sahnelendiğini görüyoruz.

Geçtiğimiz hafta 20 bin dolar seviyesinin üzerine çıkan hatta son bir ayda 24 bin dolar seviyelerine dayanan Bitcoin, şu sıralar bir kez daha kendini 19 bin dolar seviyelerinde buldu. Bir türlü beklenen artışı sergilemeyen lider kripto para birimi, bu haliyle kendi hacminin de neredeyse 4’te 1 seviyesine gerilemesine neden oldu.

Kripto para dünyasında gerileme devam ediyor

Öyle ki toplam kripto para hacminin 2 trilyon doların üzerine çıktığı Nisan ayında, 1,1 trilyon dolarlık hacmiyle rekorlar kıran Bitcoin, şimdilerde ise 380 milyar dolar civarında tutunmaya çalışıyor. Tabi şu sıralar toplam kripto para hacminin de 1 trilyon doların altına inerek 940 milyar dolar seviyelerine gerilediğini de söyleyelim.

Bununla birlikte suçun tamamını kripto para borsalarına atmak da çok doğru olmaz. Nitekim bu hafta bütün piyasalar için oldukça sıkıntılı geçti. Amerikan borsası Nasdaq’dan küresel petrol fiyatlarına kadar hemen her alanda görülen geri çekilmenin, kripto para borsalarına yansımayacağını düşünmek zaten çok gerçekçi bir yaklaşım olmazdı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.