Kripto para sektörü bir neferini daha kaybetti

Kripto para sektöründe işlerin yolunda gitmemesi, bu pazarın her gün yeni bir savunucusunu daha kaybetmesine neden oluyor.

Kripto para sektörü bir neferini daha kaybetti

Bu yıl kripto para yatırımcıları için tam bir felaketti. Üst üste gelen skandallar ile çalkalanan kripto para borsası her geçen gün biraz daha geriye giderken, sektörün en önde gelen para birimi olan Bitcoin için 100.000 dolarlık hedef adeta hayale dönüştü. Yıl içerisinde önce LUNA’dan gelen kötü haberlerin ardından asıl bombanın FTX skandalı ile patlaması, kripto para piyasalarına duyulan güveni alt üst ederken, şu sıralar 17.000 dolar seviyelerinden işlem gören Bitcoin bile yatırımcıların ne kadar büyük zararda olduklarını açıkça ortaya koyuyor.

İşte bu kötü gidişattan etkilenen isimlerden biri de ünlü perakende oyun satıcısı GameStop. Şirket geçtiğimiz günlerde açıkladığı üçüncü çeyrek mali raporlarında, dönemi yaklaşık 100 milyon dolarlık zararla kapattığını duyurmuştu.

Kripto para sektörü bir neferini daha kaybetti

Zararın çok büyük bir kısmının kripto paralardaki gerilemeden ileri geldiğini belirten şirket CEO’su Matt Furlong, yaptığı açıklamada bu alanda hala büyük bir potansiyel gördüklerini ancak şirketin sermayesinin bu şekilde erimesine müsaade edilemeyeceğini söyledi.

Açıklamalarının devamında GameStop’un artık kripto varlıklara yatırım yapmayacağını belirten CEO, bu sözleriyle GameStop’un bundan sonraki stratejisini de çizmiş oldu. Böylece yıl başından bu yana pek de iyimser bir tablo çizmeyen 20.000 dolar seviyesinde tutunamayarak yatırımcılarını bir kez daha üzen Bitcoin ve tabi ki diğer kripto varlıklar, önemli bir destekçilerini daha kaybetmiş oldu.