Kripto Para

Kripto para yatırımcılarını sevindiren gelişme

Kripto para borsasının en popüler para birimi Bitcoin, haftalar sonra ilk defa 24.000 dolarlık sınırın üzerinde kalmayı başardı.

Kripto para yatırımcılarını sevindiren gelişme

Kripto para borsaları çok uzun bir zamandır düşüş trendinde. Öyle ki bir dönem 70.000 dolar sınırını zorlayan ve bu haliyle Twitter’de bulunan “kripto para uzmanları” tarafından 100.000 dolara kadar yolu olduğu söylenen Bitcoin, sonrasında büyük bir düşüş trendine girmiş ve bitmek tükenmek bilmeyen bir gerileme dönemine geçmişti.

Hatta durum öyle bir hal aldı ki, Bitcoin’in 17.000 doların bile altına inmesiyle birlikte bu kez de ortaya sıfırlanacak diyen “kripto para uzmanları” çıktı. Ancak Bitcoin ne kendisine uzman diyen birtakım insanların söylediği gibi yüz bin dolara gitti ne de diğer kesimin iddia ettiği şekilde sıfırlandı. Bu sıralar Bitcoin’in istikrarlı bir seyir izlemesi ise kripto para yatırımcılarına yeniden bu pazara girme isteği veriyor.

Kripto para yatırımcılarını sevindiren gelişme

Bitcoin en son 12 Haziran’da 24.000 dolar sınırının üzerinde haftayı kapatabilmişti. İşte aradan geçen yaklaşık 8 haftadan sonra ilk defa bugün 24.000 doların üzerinde haftayı tamamlamaya yaklaşan Bitcoin, an itibariyle 24.700 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ancak şu an kaç dolar olduğundan daha önemli olan şeyse, neredeyse 2 haftadır stabil ve az da olsa istikrarla artan bir eğilim göstermesi.

Öte yandan bu konuda da bir açıklama yapan “uzmanlar”, lider kripto para biriminin gerçek artış trendi için 25.100 dolar seviyesini geçmesi gerektiğini iddia ediyorlar. Ancak bu “uzmanların” daha önceki tahminlerinde ne derece başarılı oldukları göz önüne alındığında, sözlerine itibar edip etmemek size kalmış.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.