Kripto Para

Kripto Paralarda Deprem: Bitcoin ve Ethereum resmen yerlerde!

Kripto paralar tarihin en zor dönemlerini yaşıyor. Sert düşüş yaşayan kripto paralar bu yönde yatırım yapanlar için tarihi düşüşünü yaşadı. Detaylar haberimizde.

Kripto Paralarda Deprem: Bitcoin ve Ethereum resmen yerlerde!

Kripto para piyasaları bu hafta sonuna çok sert düşüşle başladı. Bitcoin'nin fiyatı 42 bin seviyelerine kadar geriledi. Yüzde 20'den daha fazla düşüş yaşayan Bitcoin için tarihi düşüş söylenirken, Ethereum'da da durumlar hiç farklı değil. 42 bin dolar seviyelerine gerileyen kripto paraların ilerleyen günlerde artması bekleniyor.

Düşüşlerin ardından yaşanan piyasadaki volatilite de dikkat çeken bir diğer konu. Buna göre Bitcoin'nin fiyatı, 53 bin ile 42 bin dolar arasında dalgalanma yaşadı. Fiyatın önce düşüp sonra tekrar artması Bitcoin'nin dalgalanma yaşamasına neden oldu.

Kripto Para piyasası alt üst oldu!

Kripto Paralarda Deprem: Bitcoin ve Ethereum resmen yerlerde! - Resim : 1

Piyasa değeri bakımından ikinci sırada olan Ethereum da yüzde 20'ye yakın düşüş yaşamış oldu. Buna göre Ethereum, 3 bin 500 dolarlara kadar gerileme yaşadı. Yaşanan düşüşün sonradan çıkan Omicron varyantı ile alakalı olabileceğini düşünen analistler, piyasalarda bilerek oynama yapılabileceğine dikkat çekti.

Omicron varyantı ile alakalı kripto paralarda yaşanan dalgalanmanın geçici olabileceği düşünülüyor. Halen geçerli olan tedarik sıkıntısı ve çip krizi de piyasalarda dalgalanma yaşanmasına sebep olmuştu.

Çip krizinin halen devam ettiği ve piyasalarda buna bağlı olarak elektronik cihazlarda artışa neden olduğu biliniyor. Bitcoin ile ekran kartlarının yakından ilgisi olduğunu bilen analistler Omicron varyantının piyasaları yükselmiş olabileceğinden şüpheleniyorlar.

Piyasaları alt üst eden onca sorun hakkında sizler ne düşünüyorsunuz? Yakında piyasalar düzelebilir mi? Değerli yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.