Kriptocular alarmda! Dogecoin'de patlama bekleniyor

Elon Musk'ın attığı bir tweet ile kriptocularun gözü Dogecoin çevresine döndü. Kripto para biriminin ciddi bir yükseliş göstermesi bekleniyor. İşte detaylar.

Kriptocular alarmda! Dogecoin'de patlama bekleniyor

Elon Musk attığı tweetlerle kripto para camiasında ciddi bir etkiye sahip. Espri amaçlı kurulan Dogecoin'in de şu anda olduğu yerlere gelmesini sağlayan isimlerden biri Tesla CEO'su Elon Musk diyebiliriz.

Dogecoin'e yaptığı yatırımlarla kripto para biriminin önünü açan Musk şimdi bir tweetiyle daha gündem oldu. Elon Musk  yıl başından bu yana önemli ölçüde artan ABD enflasyon oranlarına ilişkin görüşlerini dile getirdi. Enflasyon nedeniyle “420 69 arttı” diyerek bir tweet yayınladı.

Kriptocular alarmda! Dogecoin'de patlama bekleniyor

Gönderiye Blockworks hesabı tarafından bir yorum yapıldı. Blockworks, 100 doların yıllara göre gücünü listeledi.Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin enflasyon sorununu “düzelttiğine" dikkat çeken gönderiler kısa sürede kriptocuların ilgisini çekti. Bunun üzerine "doge floki" tweeti gündem haline geldi. Yıllık enflasyon oranı neredeyse 1990’ların maksimumu olan %6,29’a fırlamasıyla gözler kripto para yatırımlarına çevrildi. Atılan tweetlere göre şu anda Dogecoin'in önü açık ve ani bir sıçrayış yaşaması bekleniyor.