Kriptolarda büyük gerginlik! Yükseliş kalıcı olacak mı? - Page 1

Kripto para birimleri yaşanan gerginlikten olaylardan ötürü nasibini almaya devam ediyor. Çin-Tayvan gerilimi ve son olarak da Kosova-Sırbistan arasında savaş pozisyonuna gelen gelişmeler piyasalarda yankı bulmaya devam ediyor.

Kriptolarda büyük gerginlik! Yükseliş kalıcı olacak mı? - Page 2

En büyük kripto para birimi Bitcoin Fed’in faiz kararını açıklamasının ardından güç kazansa da yine uzun vadeli istikrar oluşmadı.

Kriptolarda büyük gerginlik! Yükseliş kalıcı olacak mı? - Page 3

Küresel Piyasalar enflasyonla mücadele ederken ülkeler arasındaki savaş gerilimleri her geçen gün artmaya başlıyor. Para piyasaları da savaş geriliminden etkilenmeyi sürdürüyor.

Kriptolarda büyük gerginlik! Yükseliş kalıcı olacak mı? - Page 4

Dünya ekonomisi zor günlerden geçerken merkez bankaları fiyat istikrarını korumak için adımlar atmaya devam ediyor. ABD Merkez Bankası Fed son toplantısında faizi 75 baz puan artırdı ve yüzde 2,5’e yükseltti. Fed’in faiz hamlesi ve sonrasında Fed Başkanı Jerome Powell’ın geleceğe yönelik değerlendirmeleri ışığında Bitcoin hafif yükseliş hareketleri gerçekleştirmeye başladı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.