Kripto Para

VeBitcoin CEO'su İlker Baş hakkında şok gelişme!

Türkiye'de Thodex'ten sonra patlak veren VeBitcoin olayında ilginç bir gelişme yaşandı. VeBitcoin CEO'su İlker Baş göz altına alındı.

VeBitcoin CEO'su İlker Baş hakkında şok gelişme!

Türkiye'de kripto para borsalarının teker teker patlamaya başlaması herkesi korkutmuştu. Thodex'in 2 milyar dolar ile sırra kalem basmasının ardından bir kötü haber de VeBitcoin cephesinden gelmişti. VeBitcoin için gelen şikayetlerin ardından firma için soruşturma başlatılmıştı.

Bu süreçte Muğla merkezli kripto para borsası VeBitcoin'in ofisinde polis ekipleri tarafından arama başlatılmıştı. MASAK tarafından hesaplarına bloke konulan ve yöneticileri hakkında inceleme başlatılan VeBitcoin cephesinde yeni bir gelişme yaşandı. 

Geçtiğimiz gece saatlerinde "Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerimizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız." diyerek faaliyetlerini bir anda durduran VeBitcoin'in CEO'su İlker Baş bugün göz altına alındı.

VeBitcoin

Muğla'da "İddaa bayii" işlettiği söylenen İlker Baş'ın göz altına alınmasının ardından VeBitcoin'de parası olanların yüreklerine su serpildi diyebiliriz. Şimdilik bu soruşturmadan nasıl bir sonuç çıkacağı ve VeBitcoin'de parası bulunanların paralarını nasıl geri alabileceği bilinmiyor.

Ancak CEO'nun göz altına alınması paraların geri alınma ihtimalini yükseltiyor. Thodex cephesinde ise böyle bir durum söz konusu değil. Çünkü Thodex CEO'sunun 2 milyar dolar ile şu sıralar yurtdışında olduğu söyleniyor.

Kripto para borsalarına olan güveninin Thodex ve VeBitcoin olayları ile sarsıldığı açıkça ortada. Dış basına da konu olan bu olaylardan sonra devletin artık düğmeye basması şart. Vergiyse vergidenetleme ise denetleme. Böyle başıboş bırakılmış bir pazar yüzbinlerce insanın hayatını karartabiliyor. Umarız en kısa zamanda kripto paralar ile ciddi bir düzenleme yapılır, SPK, BDDK ve Merkez Bankası da işin içerisine girip denetimler sıkılaştırılır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.