Kripto Para

Yatırımcıların yüzü gülüyor! Bitcoin yukarı yönlü seyre başladı

Uzun süredir düşük seviyelerde işlem gören Bitcoin şimdi tekrar yukarı yönlüm seyrine başladı. İşte öncü kripto para biriminin son durumu.

Yatırımcıların yüzü gülüyor! Bitcoin yukarı yönlü seyre başladı

Rusya Ukrayna savaşıyla patlak veren piyasalarda durumlar bir süredir karışık. Öncü kripto para birimi olan Bitcoin de bir süredir düşüş gösteriyordu. Uzun süredir de yatay seyirde devam eden Bitcoin şimdi yönünü yukarı doğru çevirdi. İşte öncü kripto para biriminde son detaylar.

Batı'nın Rusya'ya yaptığı yaptırımları aşmak amacıyla kripto paraya yönelen insanlar doğal olarak kripto paranın da değerini arttırdı. Uzun süredir düşük seyirlerde işlem gören Bitcoin şimdi 2022 yılının en yüksek seviyesine gelmiş durumda. Rusya Merkez Bankası, ülkenin en büyük bankası Sberbank'a kripto varlık ihraç ve takas yetkisi vermişti.

Yatırımcıların yüzü gülüyor! Bitcoin yukarı yönlü seyre başladı

bitcoin yukarı gidiyor

Bitcoin fiyatı bugün nihayet son 3 ayın zirvesini aşarak 47.650 dolar seviyesine kadar çıktı. Şu sıralarda da 24 saat öncesine göre yüzde 5.44 artışla 46.040 dolar seviyesinden işlem görüyor. Son bir haftada görülen yükseliş ise yüzde 13.75 aşmış durumda. Öncü kripto para biriminde yaşanan yükseliş doğal olarak diğer kripto paraları da etkiledi. Bitcoin'in ardından Ethereum da fiyatı yüzde 5.70, Solana yüzde 7.65, Cardano yüzde 3.89 ve Terra yüzde 4.65 değer kazandı.

Kripto paraların global dünyada yeri hakkında hala bazı şüpheler mevcut. Savaşın patlak vermesiyle tercih edilmeye başlanan kripto paraların seyri ilerde ne olacak göreceğiz. Geçtiğimiz yıl rekor seviyelere yükselen kripto paralar bu yıl ani düşüşler görmüştü. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.