Kripto Para

Yerli metaverse projesi için ortaklık kuruldu

T.C. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yerli ve milli metaverse şirketi olan Metavision ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

Yerli metaverse projesi için ortaklık kuruldu

Popüler konularından birisi olan metaverse ülkemizde de büyük bir ilgiyle takip ediliyor. TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, yerli ve milli metaverse şirketi olan Metavision ile ortaklık kurduğunu duyurdu.

TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada metaverse projesini duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, “Yerli Milli Metaverse platformu @wearemetavision’dayız.” ifadesi kullanıldı.

Ülkemizde Blockchain yenilikleri büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Pek çok vatandaş Blockchain projelerine ilgi gösterirken, devlet kurumları da Blockchain yeniliklerini takip etmeyi sürdürüyor. Son dönemlerde dünya genelinde popülaritesini artırmaya devam eden metaverse, ülkemizde de yakından izleniyor. TC Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılan son paylaşımda, yerli ve milli bir metaverse şirketi olan Metavision ile ortaklık kurulduğu duyuruldu. Kurulan ortaklığın detayları henüz paylaşılmamış olsa da söz konusu ortaklığa dair tüm detayların ilerleyen günlerde paylaşılacağı aktarıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.