Şarj sorunu akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarının başında geliyor, ancak bu sorunu minimuma indirmek atacağınız birkaç adımla mümkün. Biz de bu anlamda sizlere yardımcı olmak için bu adımları bir araya getirdik.


İster Android ister IOS işletim sistemine sahip telefon modeli kullanıyor olun, şarj ömrünü uzatmanız için kaçınmanız gerekenler tüm modellerde işe yarıyor.


İşte 10 adımda telefonunuzun pil ömrünü uzatmanın yolu;

1- Ekran parlaklığını düşürün. Ayarlar bölümünden yapacağınız bu değişiklik sayesinde ekran parlaklığınızı otomatik olarak düşürebilirsiniz. Ekran parlaklığı şarjınızı en fazla tüketen etkenlerin başında gelir.

2- Bluetooth'u gerekmediği durumlarda kapatın. Sadece kullanacağınız zamanlarda Bluetooth'u açmanız telefonunuzun şarjının daha uzun süre kullanılmasını sağlayacaktır.

3- Telefonunuzu bilgisayar üzerinden şarj etmeyin. Bu yöntem bilgisayarın standby konumda olduğu zaman telefon bataryasına olumsuz etki ediyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.