Mobil

10 yaşındaki çocuk, annesinin iPhone X kilidini açtı

10 yaşındaki çocuk, Apple'ın milyonda bir dediği şeyi yaptı ve yüzü ile Face ID kilidini açtı.

10 yaşındaki çocuk, annesinin iPhone X kilidini açtı

Bir Apple iPhone X sahibi tarafından yapılan bir video onuncu yıldönümü modelinin 10 yaşındaki oğlu tarafından kilidini açtığını gösteriyor. Çocuk bunu yapmak için büyük bir çaba göstermiyor. Sadece yüzünü gösteriyor. Apple'ın verilerine göre, bu çocuk bir milyonda bir olan bir şeyi yapıyor. Sonuçta, Apple’ın Face ID için verdiği başarısızlık oranı buydu. 

Apple, 13 yaşın altındaki çocukların, Face ID'i kandırmak için daha iyi şansları olduğunu söylüyor. Çünkü farklı yüz özellikleri tam olarak gelişmemiş olabilir. Birkaç gün önce Vietnam güvenlik firması Bkav, Face ID’i yenmek ve bir iPhone X açmak için geliştirdikleri bir maske kullandı. 150 dolarlık maske, 3D yazdırma, makyaj, 2D görüntüler ve yanaklardaki özel işleme ile oluşturuldu. Güvenlik şirketi, parmak izinin, yüz tanımaya göre akıllı telefon sahipleri için biyometrik korumanın üstün bir biçimi olduğunu söylüyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.