Akıllı telefon pazarının lider markaları, özellikle amiral gemi modellerine olan yatırımlarını gün geçtikçe daha da arttırıyor. Samsung ile başlayan bu süreç, Çin merkezli akıllı telefon üreticileri ile doruk noktasına ulaştı ve bu şekilde devam ediyor. Durum Android tarafında böyle iken, Apple cephesi telefonlarını geliştirme noktasındaki ketum tavrını korumayı sürdürüyor. Özellikle RAM anlamında Android tabanlı telefonlar, Apple’ın göz bebeği haline gelen iPhone modellerine oranla neredeyse 2 katı olan bir donanım sunuyor.


Hal böyleyken bazı üreticiler ciddi anlamda iyi bir donanımsal yapıyı kullanıcılarına sunuyor. Özellikle Samsung, Xiaomi, Oppo gibi markalar, çoktan amiral gemi modellerine 12 GB RAM kapasitesini sağladı bile! Bu cihazların diğer özelliklerinin de çok yüksek olduğunu ve AnTuTu Benchmark testini ağlattığını net bir şekilde söyleyebiliriz. İşte 12 GB RAM’e sahip olan akıllı telefonlar!

Samsung Galaxy Note 10 Plus


Samsung'un amiral gemi modellerinde sunduğu donanımsal özellikler herkesin malumu. Güney Kore merkezli üretici, özellikle tepe modellerinde 12 GB RAM kullanmaktan hiç çekinmiyor.

OnePlus 8 Pro


Akıllı telefon pazarında yer edinmeye çalışan markalardan biri olan OnePlus, amiral gemi modellerinde yüksek donanım özellikleri sunuyor.


Asus Rog Phone II


Oyun canavarlarına bir başka özenen Asus, Rog Phone II modelinde 12 GB RAM kullanıyor.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.